Srebrni kolarze

5-11 września br. w Roskilde w Danii odbyły się Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Paraolimpijskim.

Polska ekipa przywiozła cztery srebrne medale, z których dwa zdobyła w wyścigu szosowym i w jeździe na czas startująca w kat. C5 Anna Harkowska. Kolejny srebrny medal zdobyli tandemowcy – niedowidzący Krzysztof Kosikowski z pilotem Arturem Korcem w wyścigu ze startu wspólnego. Również srebrnym medalem musiał się zadowolić Arkadiusz Skrzypiński w wyścigu szosowym handbikerów. Nie udało się obronić zdobytego rok temu w Kanadzie złotego medalu w jeździe na czas, a do zdobycia brązowego medalu zabrakło 15 sekund. Ostatecznie w tej rywalizacji zajął czwarte miejsce. Dwa razy najszybszy okazał się niezwyciężony w tym sezonie reprezentant Francji Joël Jeannot.

Poza podium znalazła się także Monika Pudlis w jeździe na czas i wyścigu szosowym na handbike’u, zajmując czwarte miejsce.

Pozostali reprezentanci zajęli odpowiednio miejsca:
W jeździe na czas 7. była Renata Kałuża (handbike H2), 10. Krzysztof Kosikowski i Artur Korc (tandem), 11. Marcin Polak i Michał Ładosz (tandem), 14. Iwona Podkościelna i Aleksandra Wnuczek (tandem), 11. Wojciech Franków w kat. C1, 15. Grzegorz Guz (C5), 6. Rafał Wilk (handbike H3)

W wyścigu szosowym jedenasty był Wojciech Franków w kat. C1 i szesnasty Grzegorz Guz w kat. C5.