Wicemistrzostwo paraolimpiady dla florecistów na wózkach

Polscy szermierze na wózkach zdobyli w Rio de Janeiro srebrny medal XV Paraolimpiady. W finale drużynowego turnieju florecistów przegrali z mistrzami poprzednich igrzysk w Londynie - zespołem Chin 27:45.

Biało-czerwoni walczyli w składzie: Dariusz Pender, Michał Nalewajek (obaj Integracyjny Klub Sportowy AWF Warszawa) i Jacek Gaworski (Klub Szermierczy Wrocławianie).

Sobota, 17 września jest przedostatnim dniem igrzysk. Szansę na drugie złoto w Brazylii ma Natalia Partyka, która wraz z koleżankami – Karoliną Pęk i Katarzyną Marszal – zagra z Chinkami w drużynowym finale tenisa stołowego.

Blisko podium są Monika Gibes i Piotr Cichocki, którzy po 10 wyścigach są na czwartym miejscu w żaglówkach dwuosobowych (klasa Skud 18). Poza tym w finałach wystąpią lekkoatleci: w pchnięciu kulą Janusz Rokicki, skoku w dal Maciej Lepiato, a na 800 m pobiegnie Krzysztof Ciuksza.

Polscy sportowcy, którzy w Londynie (2014) wywalczyli 36 medali (14-13-9), zdobyli dotychczas w Rio de Janeiro 34: siedem złotych, 16 srebrnych oraz 11 brązowych i zajmują 12. miejsce w tej klasyfikacji. Na pierwszym są Chiny – 217 (94-74-49). (PAP)