Witold Skupień utrzymał pozycję lidera PŚ

16 stycznia Witold Skupień odniósł pucharowe zwycięstwo w sprincie techniką klasyczną i ponownie stanął na podium Pucharu Świata w biegach narciarskich, rozgrywanych w Östersund w Szwecji. We wcześniejszym biegu średnim techniką klasyczną zajął drugie miejsce.

Już w kwalifikacjach uzyskał najlepszy czas spośród dwunastu zawodników. Był najlepszy także w półfinale i zakończył wielki finał z czasem 3:20,85 min. jako jego zwycięzca, zachowując pozycję lidera cyklu Pucharu Świata. Tuż za nim uplasował się jego najgroźniejszy rywal Grygorii Wowczyński z Ukrainy, z czasem o 1,09 s gorszym.

Dzień wcześniej rywalizowano w sprincie biathlonowym. Polka Iweta Faron (pozycja stojąc), zawodniczka KS Obidowiec Obidowa ukończyła bieg z jednym niecelnym strzałem, który przesądził wynik. Ostatecznie zakończyła rywalizację na czwartym miejscu z niespełna trzydziestosekundową stratą do brązu. Podium w całości zajęły Ukrainki. W sumie startowało siedem zawodniczek.

Kamil Rosiek, startujący w pozycji siedząc finiszował na ósmym miejscu. Na strzelnicy notował po jednym nietrafionym strzale. Triumfował Amerykanin Daniel Cnossen, przed swoim rodakiem Aaronem Pike oraz Ukraińcem Tarsasem Radem. W tej kategorii rywalizowało dziewięciu zawodników.

Przedostatnie dziesiąte miejsce w gronie 11 sportowców zajął Piotr Garbowski z przewodnikiem Jakubem Twardowskim. Kategoria niewidomych i niedowidzących również została zdominowana przez Ukraińców.

18 stycznia zawodnicy walczyli o medale w biatlonie. Z pięciu startujących reprezentantów Polski najlepiej wypadli Iweta Faron i Kamil Rosiek zajmując w swoich kategoriach piąte lokaty, polska sztafeta uplasowała się na miejscu ósmym.

Zawody w Östersund były ostatnim sprawdzianem przed najważniejszą tegoroczną rywalizacją w biegach narciarskich i biatlonie – mistrzostwami świata, które odbędą się w terminie 16-24 lutego w Prince George w Kanadzie.