Zakończyła się rywalizacja w paranarciarstwie biegowym

Ponad 50 zawodników z Polski i Europy w terminie 19-21 lutego walczyło o Puchar Europy oraz Mistrzostwo Polski Ptaszkowa 2021 w narciarstwie biegowym osób niepełnosprawnych.

Podczas zawodów rozegrane zostały łącznie dwa biegi techniką klasyczną i jeden bieg techniką dowolną na krótkim i długim dystansie, w podziale na obie płci.

Wszyscy zawodnicy uczestniczący w rywalizacji sportowej wykazali się hartem ducha, bowiem 2,5 km pętla, która była torem dla biegaczy była wyjątkowo trudna i wymagająca.

Zawody podzielone były na trzy kategorie: sportowców z niepełnosprawnością kończyn górnych i dolnych startujących na stojąco, niewidomych i niedowidzących  oraz sportowców siedzących startujących na sledge’ach.

Wśród kobiet najlepsze w tych kategoriach były Iweta Faron, Aneta Górska z przewodniczką Agatą Grabowską oraz Monika Kukla.

Wśród mężczyzn zwycięzcami okazali się: Witold Skupień, Piotr Garbowski z przewodnikiem Kubą Twardowskim i Krzysztof Plewa.

Organizatorami zawodów byli Federacja World Para Nordic Skiing, Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych Start oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grybowie. Impreza odbywała się pod patronatem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Zobacz galerię…

rhr/, fot. Adrian Stykowski / PZSN Start

Data publikacji: 22.02.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również