Nauka, Zdrowie i Rehabilitacja

 • Data dodania: 13.08.2008

  Byłem w Londynie

  Moja przygoda rozpoczęła się już w momencie pojawienia się pomysłu wyjazdu do Londynu. Organizacja, przygotowania, stres, no i zasadnicze pytanie: czy wszystko ułoży się zgodnie z oczekiwaniami oraz czy napotkam na jakieś problemy?

 • Data dodania: 13.08.2008

  Ucho i dźwięk

  W rozprawie habilitacyjnej, prof. Tatiana Gierek, wybitny otolaryngolog, kierownik Katedry i Kliniki Laryngologii Śląskiej Akademii Medycznej, napisała: "Dźwięk w życiu człowieka, odgrywa rolę podwójną; jest niezbędny jako środek komunikacji interpersonalnej, ale wymaga też kompleksowego zwalczania jako hałas, negatywnie oddziaływujący na ludzki narząd...

 • Data dodania: 12.08.2008

  Kinezyterapia na kajakach

  Wiosna w pełni, a więc osoby niepełnosprawne mogą już planować wypoczynek na turnusach rehabilitacyjnych.

 • ROLA I SPOSÓB FUNKCJONOWANIA WTZ – Przygotowanie do zatrudnienia, czy wsparcie aktywności i socjalizacja?
  Data dodania: 21.07.2008

  ROLA I SPOSÓB FUNKCJONOWANIA WTZ – Przygotowanie do zatrudnienia, czy wsparcie aktywności i socjalizacja?

  Roli i zagrożeniom dla dalszego funkcjonowania warsztatów terapii zajęciowej poświęcone było spotkanie kadry kierowniczej tych placówek ze Śląska, które miało miejsce 31 marca br. w Katowicach-Janowie.

 • Konferencja „Transplantologia – życie”
  Data dodania: 18.07.2008

  Konferencja „Transplantologia – życie”

  Ogólnopolskie Dni Integracji „Zwyciężać mimo wszystko" rozpoczęła konferencja i panelowa dyskusja „Prawdziwe zwycięstwa człowieka" pod hasłem „Transplantologia - życie".


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.