Emma inspiracją i motywacją do walki o życie

Emma Kok

Emma Kok jest piętnastoletnią wokalistką, znaną już szerokiej publiczności na całym niemal świecie. Urodziła się w holenderskim mieście Utrecht, pochodzi z rodziny o muzycznych talentach. Karierą Emmy kieruje jej matka, brat Emmy, Enzo Kok jest bardzo utalentowanym skrzypkiem, a ojciec muzykiem w Philharmonie Zuidnederland.

Emma jest zwyciężczynią holenderskiej IV edycji The Voice Kids w roku 2021. W lutym 2023 roku wygrała finał programu Ministars, wykonując utwór „Voila” Barbary Pravi. Na YouTube można podziwiać jej występ ze światowej sławy Orkiestrą Johanna Straussa pod batutą podziwianego na całym świecie kompozytora i dyrygenta Andre Rieu, z koncertu w Maastricht, w lipcu tego roku.

Jej charakterystyczny, bardzo dojrzały i głęboki, krystalicznie czysty głos oraz przepojone artyzmem interpretacje wokalne dostarczają niemałych wzruszeń i emocji słuchaczom. Niewielu z nich wie, że Emma zmaga się z nieuleczalną chorobą. Jest nią gastropareza, tj. porażenie mięśni brzucha. Może przyjmować tylko niewielkie porcje pożywienia i to za pomocą pompy do karmienia, ponieważ jej żołądek nie pracuje, organizm nie posiada zdolności do trawienia i transportu pokarmu przez układ pokarmowy.

Zapewne w dużym stopniu te ograniczenia sprawiły, że skromna nastolatka jest tak bardzo dojrzała i ujmująca. Dla wielu osób z różnymi dysfunkcjami, ale także dla pełnosprawnych jest pięknym przykładem i inspiracją do nie poddawania się nawet w ciężkiej chorobie.

Daje innym siłę, jednocześnie każdemu dając motywację do wytrwałej walki o swoje marzenia, o swoje własne życie.

Oprac. IKa, fot. mat. prasowy

Data publikacji: 19.10.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również