Aktualności

 • Data dodania: 29.05.2011

  20 lat dla sztuki i pro publico bono

  W kameralnym wnętrzu Galerii „Stańczyk" w Krakowie Fundacja Sztuki Osób Niepełnosprawnych 19 maja br. obchodziła swoje 20-lecie. Bez fanfar i sztandarów, w gronie przyjaciół, najbliższych współpracowników i podopiecznych składano życzenia i gratulacje fundatorom i Zarządowi Fundacji na ręce prezes Heleny Maślanej. Jej skromna osoba łączy się z historią...

 • Data dodania: 26.05.2011

  Bunt matek w Dzień Matki

  26 maja w Dniu Matki, Fundacja MaMa zorganizowała happening „Bunt matek". Wykorzystując to święto, jego organizatorzy i uczestnicy chcieli zwrócić uwagę na codzienne problemy, z którymi borykają się mamy oraz osoby z niepełnosprawnościami. Tematem przewodnim tegorocznego happeningu były bariery architektoniczne.

 • Spotkanie „Pełno spraw dla niepełnosprawnych"
  Data dodania: 25.05.2011

  Spotkanie „Pełno spraw dla niepełnosprawnych"

  25 maja br. dokonano uroczystego otwarcia nowej siedziby Centralnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich przy ul. Żurawiej 3/5 w Warszawie. W związku z polską prezydencją oraz w trosce o stałych klientów do końca 2011 roku Punkt będzie funkcjonował również w starej siedzibie przy ul. Kruczej 38/42.

 • Data dodania: 20.05.2011

  POPON kieruje wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o stwierdzenie niezgodności z Konstytucją RP niektórych przepisów nowelizacji ustawy o rehabilitacji (...)

  W dniu dzisiejszym tj. 20 maja 2011 r. Zwyczajne Sprawozdawcze Zgromadzenie Przedstawicieli Członków POPON podjęło uchwałę o skierowaniu wniosku do Trybunału Konstytucyjnego o stwierdzenie niezgodności z Konstytucją RP niektórych przepisów nowelizacji ustawy o rehabilitacji (...) z 29 października 2010 r.

 • Data dodania: 19.05.2011

  Zatrudnienie w służbie publicznej nie może stanowić zabezpieczenia czyjejkolwiek egzystencji

  Od półtora roku trwają prace nad komisyjnym projektem nowelizacji ustawy o służbie cywilnej, ustawy o pracownikach samorządowych i niektórych innych ustaw. Projekt przewiduje, że jeżeli wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie jest niższy niż 6 proc. to spośród kandydatów na urzędnika osoba niepełnosprawna będzie miała pierwszeństwo w...

 • Spotkanie informacyjne dla osób niepełnosprawnych
  Data dodania: 15.05.2011

  Spotkanie informacyjne dla osób niepełnosprawnych

  Ministerstwo Rozwoju Regionalnego i Centrum Projektów Europejskich zapraszają osoby niepełnosprawne i ich opiekunów 25 maja br. na spotkanie informacyjne połączone z oficjalnym otwarciem nowej siedziby Centralnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. W spotkaniu weźmie udział Elżbieta Bieńkowska, minister rozwoju regionalnego.

 • Data dodania: 15.05.2011

  Ślubu nie będzie

  Wiele mówi się i coraz częściej podejmuje dobre działania przeciw dyskryminacji osób niepełnosprawnych w różnych aspektach ich życia. Jednak pojawiają się informacje, które wydają się na tyle niedorzeczne, że trudno uwierzyć, by mogły być prawdziwe. A jednak.

 • Data dodania: 10.05.2011

  Bartosz Arłukowicz ministrem w KPRM

  Bartosz Arłukowicz zostanie pełnomocnikiem premiera ds. koordynacji współpracy organizacji pozarządowych i administracji w przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu (w randze sekretarza stanu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów).

 • Data dodania: 10.05.2011

  Ważne dla osób prowadzących działalność gospodarczą

  PFRON przypomina, iż w związku z wejściem w życie z dniem 08 marca 2011 r. Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 22 lutego 2011 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie refundacji składek na ubezpieczenia społeczne osób niepełnosprawnych (Dz. U. Nr 50, poz. 260)

 • Data dodania: 10.05.2011

  786 mln zł dotacji dla PFRON w projekcie budżetu na 2012 r.

  Nieco ponad 786 mln zł wyniesie w przyszłym roku dotacja z budżetu państwa dla PFRON - wynika z projektu budżetu na 2012 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.