Aktualności

 • Data dodania: 13.06.2010

  Bez reklamy, kamer i gwiazd show-biznesu

  Jest w Krakowie kobieta, która z cykliczną regularnością dokonuje na oczach świadków niemożliwego. Potrafi jednego dnia zawieźć w jedno miejsce tysiąc dzieci z niepełnosprawnością na raz. Nakarmić je i napoić. Dać im radość i zabawę. O ile niezmienne powodzenie tej akcji można wytłumaczyć logistyczną perfekcją, o tyle niewytłumaczalne w sposób naukowy...

 • Data dodania: 10.06.2010

  Projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z usuwaniem skutków powodzi z maja i czerwca 2010 r.

  8 czerwca br. odbyła się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów konferencja prasowa, na której zaprezentowano przyjęty przez rząd projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z usuwaniem skutków powodzi z maja i czerwca 2010 r. (tekst projektu poniżej).

 • Kobieca siła serc
  Data dodania: 08.06.2010

  Kobieca siła serc

  Europejska Unia Kobiet - Sekcja Polska 7 czerwca 2010 r. zorganizowała w Filharmonii Śląskiej w Katowicach spotkanie pod hasłem „Kobieta potrafi".

 • Data dodania: 07.06.2010

  Działania popowodziowe

  7 czerwca br. minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska i inni przedstawiciele rządu uczestniczyli w spotkaniu z wojewodami i marszałkami z 7 województw, na którym przedstawiono szczegóły dotyczące przekazania 14 gminom 600 mln zł na odbudowę infrastruktury lokalnej.

 • Data dodania: 06.06.2010

  Wesprzyjmy niewidomych uczniów z Krakowa!

  Woda zalała Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie przy ul. Tynieckiej 6. Jest to jedna z największych w Polsce szkół muzycznych dla dzieci z problemami wzroku. Powódź zniszczyła sale lekcyjne, pianina, specjalistyczny sprzęt komputerowy i wiele innych niezbędnych uczniom rzeczy.

 • Data dodania: 02.06.2010

  Piknik wśród znaków zapytania

  Fundacja Wspólnota Nadziei zaprosiła w sobotę, 29 maja 2010 r. swoich podopiecznych z opiekunami i przyjaciółmi oraz gości na wiosenny piknik integracyjny w swojej siedzibie, w Więckowicach pod Krakowem. To właśnie tam mieści się jedyna w Polsce Farma Życia - nowatorskie przedsięwzięcie, jedyny taki projekt realizowany w kraju, wzorowany na inicjatywach...

 • Data dodania: 31.05.2010

  Jeszcze o pomocy dla powodzian

  Preferencje podatkowe dla powodzian - Trwająca powódź i towarzyszące jej okoliczności utrudniają lub wręcz uniemożliwiają podatnikom wywiązanie się z obowiązków podatkowych. Urzędy skarbowe podejdą do tej sytuacji ze zrozumieniem i umożliwią ich uzupełnienie w najmniej uciążliwy sposób - zapewnił wiceminister finansów Maciej...

 • Data dodania: 30.05.2010

  Apel o udostępnienie lokali wyborczych

  W związku ze zbliżającymi się wyborami Prezydenta Rzeczypospolitej, zastępca rzecznika praw obywatelskich Stanisław Trociuk wystosował apel do wójtów, burmistrzów i prezydentów miast o odpowiednie przygotowanie lokali wyborczych, aby umożliwić oddanie głosu wszystkim obywatelom.

 • Data dodania: 28.05.2010

  Pomoc dla powodzian

  Od kilkunastu dni dominującym tematem w mediach i rozmowach prywatnych jest powódź w Polsce. Od pierwszych dni tego zdarzenia z całej Polski dla powodzian płynęła pomoc.  Potrzeby są ogromne i nadal można w różnej formie pomagać osobom poszkodowanym. Wiele instytucji jest zaangażowanych w organizowanie tej pomocy prowadząc...

 • Data dodania: 27.05.2010

  Przyznano statuetki Lodołamaczy na Śląsku

  Gala wieńcząca regionalną, śląską edycję Konkursu Lodołamacze 2010, zainicjowanego i realizowanego przez POPON, a będącego kampanią społeczną na rzecz zatrudniania osób z niepełnosprawnością, odbyła się 27 maja br. w Hotelu Qubus w Katowicach.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.