Polscy wioślarze siedmiokrotnie „na pudle” w Pradze

W czeskiej stolicy, 11 stycznia w halowych mistrzostwach Europy w wiosłowaniu na ergometrach wzięło udział jedenaścioro naszych reprezentantów. Przed rokiem w Kopenhadze biało-czerwoni sześciokrotnie stawali na podium. W Pradze polscy wioślarze poprawili statystykę zdobywając siedem medali!

Mistrzostwa cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nich udział blisko tysiąc zawodników. Zawody odbyły się w Královka Hall, obiekcie o najwyższym światowym standardzie, służącym na co dzień miejscowej drużynie koszykówki USK Praha.

Jedyny złoty krążek zdobył Michał Gadowski ze Szczecina pokonując rywali w kat. PR2 na dystansie 2000 m z czasem 7:30,4 min. Trzeci w tej rywalizacji był Daniel Welter z Bydgoszczy.

W kat. PR3, po fascynującym wyścigu, Robert Niesyczyński z Krakowa wywalczył srebro zaledwie pół sekundy za zwycięzcą, Słowakiem Milanem Lackoviciem. Brązowy krążek w tej kategorii wywalczył również Polak, Łukasz Matyja.

Ze srebrnym medalem w PR3 wróciła także Patrycja Kapłon. Dopłynęła do mety w 8:18,4 min. deklasując niemalże klasyfikowaną tuż za nią Francuzkę Claire le Biez. Złoto obroniła ubiegłoroczna zwyciężczyni Rosjanka Walentina Żagot.

W kat. PR2 trzecie, medalowe miejsce zdobyła Jolanta Majka ze Szczecina, a w kat. PR1 również brązowy krążek wywalczył jej klubowy kolega Arkadiusz Skrzypiński, który do wioślarstwa przeszedł z handbike’ów.