1 września ruszył RakReaton. Hasło – „Rusza mnie pomaganie”

Jak przełożyć aktywność fizyczną na realną pomoc dla chorych dzieci, nastolatków i ich bliskich? Odpowiedzią jest RakReaton, ogólnopolskie wyzwanie sportowo-charytatywne, którego 4. edycja startuje pod hasłem „Rusza mnie pomaganie”.

Organizatorem wyzwania jest Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Od 32 lat fundacja zapewnia wszechstronne i nieprzerwane wsparcie dzieciom, nastolatkom i ich bliskim w chorobie nowotworowej, jednocześnie szukając różnorodnych form niesienia skutecznej pomocy. RakReaton jest jedną z nich.

– Chcemy zaangażować w ten sposób jak największą liczby osób i przekonać z jednej strony tych aktywnych, że pomaganie można łączyć ze swoją pasją, a pozostałych, że można wspierać nas na co dzień, niejako przy okazji wykonywania stałych czynności, takich jak droga do pracy czy relaksacyjny spacer. Poruszamy ludzi w słusznym celu, stąd tegoroczne hasło „Rusza mnie pomaganie” – mówi Anna Apel, prezes Zarządu Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

Na czym polega RakReaton?
Jest to ogólnopolskie wydarzenie sportowo-charytatywne. Udział w nim mogą wziąć osoby indywidualne, a także firmy (drużyny firmowe), dla których przewidziana jest opłata wpisowa. Zainteresowani podjęciem wyzwania instalują na swoich urządzeniach mobilnych aplikację Activy, Partnera technologicznego RakReatonu. Aplikacja monitoruje aktywność ruchową uczestnika i zlicza pokonany przez niego dystans.

Jak osiągać kilometry?
Aplikacja zlicza pokonany dystans użytkownika na podstawie trzech kategorii aktywności:
1. Nogi (dostępne aktywności: bieg, bieg trailowy. spacer, nordic walking, wędrówka, bieg narciarski, ski-tour, wózek inwalidzki, bieżnia) – zapis GPS
2. Koła (dostępne aktywności: rower, rower szosowy, rower gravelowy, rower górski, rower elektryczny, hulajnoga, rolki/wrotki, deskorolka, rower ręczny, stacjonarny) – zapis GPS
3. Kroki-NOWOŚĆ! (wystarczy połączyć źródło kroków aplikację Google Fit/ Apple Zdrowie lub zegarek Garmin/Polar, dzięki temu każdy krok zostanie wliczony do wyzwania)

Ważne: w wyzwaniu możesz zapisywać każdą z dostępnych kategorii, a jeżeli połączysz źródło kroków, to nie musisz uruchamiać aplikacji za każdym razem jak idziesz na spacer. W aplikacji dostępny jest ranking indywidualny oraz zespołowy, a w nich ranking łączony wszystkich kategorii oraz osobne rankingi kategorii: nogi, koła, kroki.

Pamiętaj, że na ten moment RakReaton w aplikacji Activy jest dostępny w formie rozgrzewki.
Aplikacja zacznie zliczać kilometry od 1 września.

Pokonaj z nami 1 milion 200 tysięcy kilometrów
4. edycja RakReatonu to również nowy cel. Po sukcesie ubiegłorocznego wyzwania, w ramach którego ponad 11 tysięcy uczestników osiągnęło ponad 1,1 miliona kilometrów, postanowiliśmy podnieść poprzeczkę. Jako że w Polsce rokrocznie nowotwory są wykrywane średnio u 1200 dzieci, zwiększyliśmy liczbę kilometrów do pokonania. Już nie milion, lecz 1 milion 200 tysięcy kilometrów czeka na Was i Waszą solidarność z diagnozowanymi dziećmi i ich rodzicami.

Jeśli cel zostanie osiągnięty, Partnerzy przekażą pieniądze na chore dzieci
Jeśli uczestnikom uda się osiągnąć lub przekroczyć wymaganą liczbę kilometrów, Partnerzy wyzwania: Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej i Grupa Impel przekażą darowiznę pieniężną w wysokości 120 tysięcy złotych na wsparcie dzieci z chorobą nowotworową.

Wśród uczestników wyzwania medaliści igrzysk, świata i Europy
RakReatonowi przyświeca idea pomagania, która jednoczy wszystkich ludzi. Dlatego w wyzwaniu biorą udział również znani sportowcy, w tym medaliści igrzysk, mistrzostw świata i Europy. W poprzednich edycjach byli to: Kasia Zillmann – jedna z wioślarskiej czwórki kobiet, wicemistrzyni olimpijska, mistrzyni świata i Europy, Andrzej Bargiel, legenda himalaizmu i narciarstwa, Marta Wieliczko, wicemistrzyni olimpijska z Tokio, Patrycja Maliszewska, sześciokrotna medalistka Mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim oraz Gabriela Topolska, zawodniczka uprawiająca short track.

Chcesz pomóc w promocji wyzwania? Kup koszulkę RakReaton 2023
W tym roku, dzięki współpracy z firmą EERLE – Polska Odzież Sportowa, osoby biorące udział w wyzwaniu mają możliwość zakupu wyjątkowej koszulki termoaktywnej promującej RakReaton i przekazania cegiełki na rzecz naszej Fundacji. Zamówienia można składać na oficjalnej stronie firmy EERLE – SKLEP.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu:

Rusza Cię pomaganie?
Ścieżka indywidualna:

Rafał Różewicz
Specjalista ds. komunikacji i promocji
Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”
tel. 662 239 879
e-mail: rafal.rozewicz@naratunek.org

Rusza Was pomaganie?
Ścieżka firmowa:

Bernadetta Kędra
Fundraiserka
Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”
tel. 539 095 571
e-mail: bernadetta.kedra@naratunek.org

Info: Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”

Data publikacji:01.09.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również