12 czerwca zapraszamy na konferencję „Polski Akt o Dostępności – inauguracja”

15 maja 2024 r. została ogłoszona Ustawa z dnia 26 kwietnia 2024 r. o zapewnianiu spełniania wymagań dostępności niektórych produktów i usług przez podmioty gospodarcze – regulacja, która przeniosła do polskiego prawa Europejski Akt o Dostępności.

To początek kolejnego etapu budowania dostępnego, niewykluczającego nikogo społeczeństwa!

Z tej okazji Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej organizuje konferencję, podczas której opowiemy o nowej ustawie, szansach i wyzwaniach z nią związanych, a także o środkach wsparcia, jakie Ministerstwo przewiduje w ramach jej realizacji dla beneficjentów funduszy UE.

Podczas konferencji wyjaśnimy też, dlaczego ustawa ma kluczowe znaczenie podczas realizacji projektów współfinansowanych z funduszy polityki spójności – stanie się ona elementem realizacji horyzontalnej zasady dostępności i niedyskryminacji osób z niepełnosprawnościami zgodnie z art. 9 rozporządzenia ogólnego dla funduszy europejskich oraz zasady dostępności w projektach finansowanych z funduszy europejskich zgodnie z „Wytycznymi dotyczącymi realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021-2027”..

Konferencja odbędzie się 12 czerwca 2024 r. w siedzibie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej przy ul. Wspólnej 2/4 w Warszawie.

Aby wziąć udział, zarejestruj się do 10 czerwca tutaj.
Zainteresowanych udziałem stacjonarnym w naszym wydarzeniu prosimy o jak najszybszą rejestrację ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

Oferujemy także udział online.

Więcej informacji o konferencji znajdziesz tutaj.

Liczymy na Państwa obecność, do zobaczenia 12 czerwca!

Info i grafika: MFiPR

Data publikacji: 03.06.2024 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również