20. urodziny PODAJ DALEJ

Przygotowania do spektaklu Integracyjnego Teatru PODAJ DALEJ trwały od wielu tygodni I były możliwe dzięki wsparciu Miasta Konin. Premiera spektaklu 26 lutego 2024 r. uświetniła początek jubileuszu 20-lecia Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ.

Przedstawienie było niespodzianką nie tylko dla zaproszonych gości, ale również uczestników, wolontariuszy i pracowników Fundacji. Integracyjny Teatr PODAJ DALEJ wystąpił w kilku odsłonach, aby pokazać historię od czasów działalności Patrona Śp. Doktora Piotra Janaszka i obozów harcerskich w Mielnicy, do czasu realizacji projektów takich jak mieszkania treningowe, szkolenia szybowcowe, paralotniowe, czy wsparcie dla niepełnosprawnych uchodźców z Ukrainy.

Wzruszające występy aktorów z niepełnosprawnością prowadzonych przez Joannę Janikowską to był piękny początek spotkania. Oczywiście nie mogło zabraknąć wspaniałego tortu, kilkakrotnie odśpiewanego 100 lat!, a także hymnu PODAJ DALEJ, który zaśpiewali wszyscy.
„PODAJ DALEJ tak mówili nam, więc podajemy i ZMIENIAMY ŚWIAT” – niosło się po sali.

Były serdeczne przemówienia, życzenia od serca, kwiaty, prezenty i wspomnienia. Wśród gości byli zarówno uczestnicy, ich rodziny, wolontariusze, pracownicy, ale również darczyńcy i sympatycy – po prostu wielka Rodzina PODAJ DALEJ.

– Ogromnie cieszymy się z tej potężnej dawki pozytywnej energii, którą dzisiaj otrzymaliśmy. To dodaje siły, motywacji, uskrzydla! To też pokazuje, że idziemy właściwą drogą, w dobrym kierunku. Zawsze staramy się, aby nasze pomysły były odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania osób z niepełnosprawnością. Tajemnicą sukcesu jest to, że pracujemy nie tylko DLA nich, ale WSPÓLNIE Z nimi. Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem, wspieramy w przezwyciężaniu własnych słabości, pomagamy zamienić słowa „nie mogę” w „zrobię to!” i pozwalamy uwierzyć, że niepełnosprawność nie może być przeszkodą do realizacji planów i marzeń. W zespole ponad 1/3 osób to osoby z niepełnosprawnością, które najlepiej wiedzą co i jak powinniśmy robić. Mamy wielkie szczęście do ludzi, bo przecież Fundacja to ludzie, i ci w środku i ci, którzy nas otaczają, wspierają, dopingują – powiedziała Zuzanna Janaszek-Maciaszek, prezes Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ
– 26 lutego 2004 r. to dzień rejestracji Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ.
Takie nasze urodziny  Trzymajcie za nas kciuki – dodała.

To początek obchodów jubileuszu Fundacji PODAJ DALEJ. W kwietniu odbędzie się Bal Marzeń Fundacji PODAJ DALEJ, a jesienią Gala Jubileuszowa.

#urodzinyPodajDalej

Każdy może „podawać dalej” i wspierać Fundację. Aby przekazać 1,5% podatku, wystarczy do formularza PIT wpisać numer KRS 0000 197 058.

Aby zostać stałym Darczyńcą można wpłacić dowolną darowiznę na konto: 78 1050 1735 1000 0024 2547 0123

Zobacz galerię…

Info: Fundacja PODAJ DALEJ, fot. RBR Fotografia Rudowicz

Data publikacji: 27.02.2024 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również