3 grudnia poznamy Człowieka bez barier 2021!

Kim jest Człowiek bez barier 2021 i dlaczego uhonorowano go nagrodą  społeczności osób z niepełnosprawnościami? Tego dowiemy się już w piątek, 3 grudnia, o godz. 15:00, podczas Gali konkursu „Człowiek bez barier 2021” w Zamku Królewskim w Warszawie. Wydarzenie odbędzie się bez udziału publiczności, ale będzie transmitowane na żywo na kanale YouTube – Integracja.tv

Konkurs „Człowiek bez barier“ organizowany jest od 19 lat (od 2003 r.) przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Przyznawane przez Kapitułę konkursu tytuł „Człowiek bez barier” i statuetka projektu Anny Szafrańskiej to jedne z najważniejszych nagród w środowisku osób z niepełnosprawnościami. Otrzymują je wybitne osoby, które udowadniają, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w realizacji życiowych celów i marzeń, a dzięki swoim sukcesom stają się wzorem do naśladowania dla wszystkich.

– Człowiek bez barier koncentruje się na swoich możliwościach, a nie ograniczeniach. Jest odważny, wytrwały, aktywny, a swoją pasją życia i energią obdarowuje innych. W dotychczasowych 18. edycjach plebiscytu „odkryliśmy” i nagrodziliśmy ponad 100 takich osób – artystów, sportowców, liderów lokalnych społeczności, biznesmenów, polityków, dziennikarzy – tłumaczy Ewa Pawłowska, Prezes Integracji.

Ubiegłorocznym „Człowiekiem bez barier” został Stanisław Kmiecik, 50-letni artysta malarz z Krakowa, stypendysta światowego związku zrzeszającego artystów malujących ustami i stopami – VDMFK, trener motywacyjny, który wspiera rozwój artystyczny dzieci.

W tym roku z grona 20 półfinalistów Jury wyłoniło „Człowieka bez barier 2021” i czworo równorzędnie wyróżnionych. Kim są i co osiągnęli dowiemy się już 3 grudnia, o godz. 15:00, podczas Gali finałowej w Zamku Królewskim w Warszawie. Data tego wydarzenia jest od wielu lat niezmienna i nieprzypadkowa. 3 grudnia obchodzony jest bowiem na całym świecie Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Podczas Gali konkursu „Człowiek bez barier” zostaną również wręczone: Nagroda Specjalna oraz Nagroda Publiczności i nagroda dla Osobowości Internetowej, przyznawane przez użytkowników portalu Niepelnosprawni.pl.

Na tym jednak nie koniec galowych niespodzianek. Podczas wydarzenia odbędzie się także wręczenie nagród zwycięzcom I Ogólnopolskiego Konkursu Poezji „Laur paraolimpijski” organizowanego przez Integrację oraz Polski Komitet Paraolimpijski i Stowarzyszenie Pisarzy Polskich, pod patronatem honorowym Ambasady Japonii. To jedyny taki konkurs w Polsce nagradzający utwory poetyckie, których motywem przewodnim jest sport osób z niepełnosprawnościami.

Galę finałową 19. konkursu „Człowiek bez barier” poprowadzi Marta Kielczyk. Swoim występem uświetni ją Grzegorz Płonka, „Człowiek bez barier 2016”, pianista, kompozytor, zwany też Beethovenem z Murzasichla, którego historia zainspirowała Bartosza Blaschke do realizacji filmu „Sonata” (premiera w styczniu 2022 r.)

Tegoroczna Gala, ze względu na bezpieczeństwo gości odbędzie się bez udziału szerokiej publiczności. Wydarzenie będzie tłumaczone w całości na Polski Język Migowy i transmitowane on-line:

 Info: Integracja

Data publikacji: 01.12.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również