Biblioteka dla seniora i krótkowidza. Nowości wydawnicze w serii książek z dużą czcionką

W przestrzeni publicznej zachęca się do czytania książek, jest szereg akcji społecznych adresowanych do dzieci i dorosłych, które mają zachęcić do sięgnięcia po książkę. Ale są osoby słabowidzące, z wadami wzroku, seniorzy dla których niewłaściwie wydana książka, np. ze zbyt małą czcionką jest poważnym wyzwaniem.

Dla nich rozwiązaniem jest seria wydawnicza Wielkie Litery zainicjowana przez dystrybutora książek OSDW Azymut, która zrzesza wydawców chcących opublikować książki dostosowane do potrzeb osób słabowidzących.

Celem tej inicjatywy wydawniczej jest niwelowanie barier w dostępie do książki wśród osób słabowidzących oraz dostosowanie oferty wydawniczej (w tym bibliotek) do potrzeb seniorów i osób z wadami wzroku.

Wielkie Litery to nowe wydania książek ze specjalną czcionką, składem i kontrastem, które chronią wzrok i ułatwiają czytanie.

Obecnie do inicjatywy Wielkich Liter dołączyło 9 wydawców, wśród nich znajduje się m.in. Filia, Agora, Wydawnictwo Kobiece, Fabuła Fraza, Edipresse i WasPos. W ofercie książek z powiększonym drukiem znajduje się literatura polska, jak kryminały Remigiusza Mroza i Alka Rogozińskiego, powieści Romy Fiszer, Magdaleny Majcher i Roberta Małeckiego, a także zagraniczna z serią bestsellerowych thrillerów Nory Roberts, czy powieścią tzw. kobiecą Amandy Prowse i Kelli Estes. Lista wydawców i tytułów wydłuża się z miesiąca na miesiąc więc każdy znajdzie odpowiednią lekturę dla siebie. Wszystkie publikacje ukazujące się w serii Wielkie Litery można zamówić przez internet – w Księgarni Internetowej PWN.

Z oferty książek z większą czcionką skorzystało również – jak podaje dystrybutor – ponad 400 bibliotek.
Więcej informacji: www.wielkielitery.pl

kat/, fot. Wielkie Litery
Data publikacji: 31.07.2020 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również