Agnieszka Duczmal, Zuzanna Janaszek-Maciaszek oraz Paweł Bugajny Promotorami Polski z Wielkopolski

Od lewej: Adam Szejnfeld, Agnieszka Duczmal, Paweł Bugajny, Zuzanna Janaszek-Maciaszek, Krzysztof Przybył

10 marca podczas Gali Gospodarczo-Samorządowej HIT Regionów Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyło się uroczyste wręczenie statuetek „Promotor Polski”. Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” uhonorowała wybitnie osobistości z Wielkopolski za ich zasługi w rozwój regionu i promocję Polski na arenie międzynarodowej.

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego od ponad 30 lat jest organizatorem Konkursu „Teraz Polska”, którego celem jest wskazywanie najlepszych produktów i usług, wyróżniających się swoimi walorami jakościowymi. Tytułem „Promotor Polski” Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego nagradza ludzi, których osiągnięcia zawodowe przyczyniają się do promowania i budowania polskiej marki. Projekt został zainaugurowany w 2017 roku.

– Od tego czasu Fundacja utrwaliła swoją obecność na regionalnych kongresach gospodarczych, m.in. w Katowicach, Białymstoku, Toruniu, Świnoujściu i Warszawie, a tytułem zostało uhonorowanych już ponad 30 osób. W tym roku po raz pierwszy wręczymy statuetki Promotorom z Wielkopolski. Nagradzamy ludzi działających lub wywodzących się z danego regionu, których osiągnięcia współtworzą pozytywny wizerunek naszego kraju. Chcemy promować sukcesy w dziedzinie przedsiębiorczości, kultury, nauki, sportu, mające niewątpliwy wpływ na nasze poczucie tożsamości i na rozwój kraju – mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

Podczas uroczystości tytuł Promotora Polski z rąk senatora RP Adama Szejnfelda oraz prezesa Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego Krzysztofa Przybyła odebrały następujące osoby mające szczególny wkład w rozwój regionu i promocję kraju za granicą:
– Agnieszka Duczmal, założycielka i dyrektor Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus
– Zuzanna Janaszek-Maciaszek, prezes Fundacji Podaj dalej
– Paweł Bugajny, prezydent Wielkopolskiego Klubu Kapitału.

– Wizerunek Polski to nie tylko produkty, usługi i innowacje, ale także, a może przede wszystkim, ludzie. Warto wyróżniać tych Polaków, którzy poprzez swoje dokonania i zaangażowanie przyczyniają się do propagowania oraz umacniania pozytywnego wizerunku naszego kraju – podkreślił Michał Lipiński, dyrektor Konkursu „Teraz Polska”.

Info i fot. terazpolska.pl

Data publikacji: 11.03.2024 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również