Centrum Pomocy Uchodźcom z Niepełnosprawnościami Fundacji Avalon wciąż na najwyższych obrotach wspiera potrzebujących!

Od lutego 2022 roku w Fundacji Avalon funkcjonuje Centrum Pomocy Uchodźcom z Niepełnosprawnościami. Przez dwa lata działalności Centrum podjęło wiele inicjatyw pomocowych, aby dotrzeć do najbardziej potrzebujących uchodźców z niepełnosprawnościami. Fundacja Avalon nie zwalnia tempa w swoich działaniach i nieustannie podejmuje nowe projekty, aby rozszerzyć swoją działalność również w tym zakresie.

Fundacja Avalon otwarta dla wszystkich!
Centrum Pomocy Uchodźcom z Niepełnosprawnościami działa w bardzo wielu obszarach. Podopieczni mogą skorzystać z zajęć rehabilitacyjnych, zadzwonić na infolinię informacyjną czy też skorzystać z centrum poradniczego. Wszystkie te usługi zapewnia Fundacja Avalon.

W 2024 roku dofinansowano ponad 600 godzin rehabilitacji w całej Polsce, Fundacja Avalon w swojej siedzibie objęła rehabilitacją 88 uchodźców z niepełnosprawnościami zapewniając im 880 godzin zajęć terapeutycznych. Ze wsparcia organizacji korzystali również najmłodsi poprzez konsultacje logopedyczne oraz psychologiczne. Fundacja Avalon nieustannie wsłuchuję się w potrzeby podopiecznych i rozszerza swoją ofertę pomocy.

Ponad 5 500 urządzeń zostało przekazanych na rzecz osób prywatnych w Polsce i Ukrainie, a także szpitali wojskowych, jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych i publicznych.

Każdego dnia zespół Centrum Pomocy Uchodźcom z Niepełnosprawnościami odbiera liczne telefony i odpowiada na pytania związane z codziennym funkcjonowaniem osób z niepełnosprawnościami w Polsce. Z infolinii informacyjnej skorzystało już ponad 4000 osób, a wciąż cieszy się ona dużym zainteresowaniem.

Fundacja Avalon, dla podopiecznych z Ukrainy, prowadzi również wydarzenia integracyjne dla dzieci i dorosłych oraz kursy języka polskiego. W tym roku z tych inicjatyw skorzystało około 100 osób.

– Poprzez nasze zaangażowanie, staramy się być głosem tych, których trudności często pozostają niezauważone. Dążymy do stworzenia świata, w którym każdy człowiek, niezależnie od swoich ograniczeń, ma szansę na godne życie i wsparcie społeczności – zapewnia Rehina Romanenko, kierowniczka Centrum Pomocy Uchodźcom z Niepełnosprawnościami Fundacji Avalon.

Poznaj Fundację Avalon!
Fundacja Avalon oprócz Centrum Pomocy Uchodźcom z Niepełnosprawnościami prowadzi szereg różnych projektów, które wspierają osoby z niepełnosprawnościami w aktywizacji oraz sprawności w wielu dziedzinach życia. Już 26 maja, w Parku Szczęśliwickim w Warszawie, będzie okazja do poznania Fundacji Avalon i jej wszystkich projektów podczas Pikniku Rodzinnego. Wydarzenie to wieńczy obchody Miesiąca Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnościami i jest okazją do spędzenia majowej niedzieli w atmosferze przyjaźni, wspólnej zabawy i integracji. Podczas Pikniku uczestnicy będą mogli również wziąć udział w grze terenowej, która przybliży im funkcjonowanie osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

Wszystkie informację o działalności Fundacji znajdują się na stronie internetowej.

Info i fot. Fundacja Avalon

Data publikacji: 09.05.2024 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również