Charytatywne zawody narciarskie z udziałem prezydenta RP

Prezydent Andrzej Duda 4 lutego otworzył IX edycję charytatywnych zawodów w narciarstwie alpejskim „12H Slalom Maraton Zakopane 2023”.

– Po raz kolejny spotykamy się na Polanie Szymoszkowej, by przez 12 godzin narciarskiego maratonu móc rywalizować sportowo, jednocześnie zbierając środki na rehabilitację dzieci z niepełnosprawnościami. Wierzę, że pobijemy kolejny rekord – powiedział prezydent.

12h Slalom Maraton Zakopane to charytatywne zawody narciarskie, których celem jest ustanowienie rekordu Polski w drużynowej jeździe po slalomie non-stop przez 12 godzin. Pieniądze przekazane przez sponsorów – liczone za każdy przejechany kilometr, przeznaczane są na wsparcie sportowców z niepełnosprawnością, trenujących przy Fundacji HANDICAP Zakopane.

Inicjatorką pomysłu aktywizacji sportowej i integracji osób z niepełnosprawnościami jest Małgorzata Tlałka–Długosz, reprezentantka Polski w narciarstwie alpejskim, olimpijka, wielokrotna mistrzyni Polski i Francji, zwyciężczyni Pucharów Europy, medalistka Pucharów Świata, Akademicka Mistrzyni Świata.

Info: prezydent.pl, fot. Marek Borawski / KPRP

Data publikacji: 04.02.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również