Czy prawo jazdy kat. B wystarczy by prowadzić motocykl trójkołowy?

Czy prawo jazdy kat. B wystarczy by prowadzić motocykl trójkołowy?

W ramach akcji „Poniedziałek Wolności" prowadzonej przez klub Kukiz'15, która ma poszerzyć sferę wolności obywateli lub ograniczać biurokrację, złożono 5 czerwca projekt ustawy umożliwiający poruszanie się motocyklem trójkołowym także osobom, które od co najmniej trzech lat mają prawo jazdy kat. B. Obecnie, by prowadzić taki pojazd wymagane jest prawo jazdy kat. A.

Poseł Paweł Szramka z Kukiz’15 uważa, że osoby niepełnosprawne często ze względu na ograniczenia ruchowe nie są w stanie uzyskać prawa jazdy kat. A, bo wiele z nich może mieć trudność z wykonaniem niektórych praktycznych zadań na egzaminie, na zwykłym jednośladowym motocyklu, jak np. zrobienie slalomu. Klub proponuje aby wprowadzić zmiany, które pozwoliłoby korzystać z motocykli trójkołowych osobom z niepełnosprawnościami mającymi kategorie prawa jazdy B od co najmniej trzech lat.

Wicemarszałek sejmu Stanisław Tyszka i poseł Paweł Szramka podkreśląją, że posiadacze prawa jazdy kategorii B są uprawnieni do prowadzenia mniejszych motocykli jednośladowych, tym bardziej więc powinni mieć możliwość jazdy motocyklem trójkołowym, którego technika jazdy bardziej przypomina jazdę samochodem niż motocyklem.

W ramach akcji „Poniedziałek Wolności” Kukiz’15 zgłosił już m.in. projekty dotyczące: likwidacji gabinetów politycznych w samorządach, Polskiej Organizacji Turystycznej, obniżenia podatku VAT na e-booki, e-prasę i ubranka dziecięce, a także zniesienia akcyzy na samochody osobowe oraz uchwalenia obowiązku upubliczniania rejestrów umów cywilnoprawnych przez wszystkie jednostki sektora finansów publicznych.

kat

Data publikacji: 06.06.2017 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również