Do 22 września można zgłaszać kandydatów w konkursie „Człowiek bez barier” 2023

Trwa nabór do 21. edycji konkursu „Człowiek bez barier”. Poszukujemy wyjątkowych osób z niepełnosprawnością, których społeczna aktywność i zaangażowanie stanowią wzór dla innych i motywację do przełamywania barier w życiu codziennym.

W konkursie promowane i nagradzane są osoby, które niezależnie od stopnia sprawności fizycznej łączy aktywna postawa życiowa – biorą los w swoje ręce, dążą do spełniania marzeń, rozwoju zawodowego i społecznego, są przedsiębiorcze, aktywnie pomagają innym.

Jeśli znacie Państwo taką osobę – zgłoście ją do tegorocznej edycji konkursu!  Na zgłoszenia czekamy do 22 września.

Konkurs „Człowiek bez barier” jest organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji od 2003 r. wyłącznie dla osób z niepełnosprawnością. Dotychczasowi finaliści to osoby z różnymi niepełnosprawnościami, które działają na wielu polach: społecznym, politycznym, kulturalnym i sportowym. Część z nich, realizując własne pasje, działa także na rzecz innych, pomagając, ucząc lub zarażając własnymi zainteresowaniami.

Jury z grona 20 półfinalistów wybierze „Człowieka bez barier 2023”, „Młodego człowieka bez barier“ (osobę w wieku 14-20 lat) i troje równorzędnych wyróżnionych. Poznamy również laureatów Nagrody Publiczności oraz „Osobowość internetowa” przyznawanych przez czytelników portalu Niepelnosprawni.pl i magazynu „Integracja”.

Tegorocznych laureatów ogłosimy podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim 5 grudnia 2023 roku.

Kandydata do Konkursu „Człowiek bez barier 2023” może zgłosić każdy (można również zgłosić własną kandydaturę) przesyłając zgłoszenie mailem na adres: czlowiekbb@integracja.org (umieszczając w temacie: „Konkurs Człowiek bez barier 2023”) lub pocztą tradycyjną na adres: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, ul. Andersa 13; 00-159 Warszawa, z dopiskiem „Konkurs Człowiek bez barier 2023”. Termin naboru zgłoszeń upływa 22 września 2023 roku.

Konkurs odbywa się pod Patronatem honorowym Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

Więcej informacji w Regulaminie Konkursu „CZŁOWIEK BEZ BARIER 2023” na stronie http://niepelnosprawni.pl/ledge/x/2122464

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt przez adres e-mailowy: czlowiekbb@integracja.org lub telefonicznie:
Joanna Krok  tel. 519 066 474, Katarzyna Figura tel. 505 602 711

Info i fot. Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji

Data publikacji: 06.09.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również