Doradcy Podatkowi Niepełnosprawnym

Doradcy Podatkowi Niepełnosprawnym

Rusza kolejna edycja akcji informacyjnej z zakresu ulg i uprawnień podatkowych przysługujących osobom z niepełnosprawnością.

Od 17 marca do 28 kwietnia we wtorki i czwartki w godzinach od 9.00 do 15.00 doradcy podatkowi ze Śląskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych będą prowadzili bezpłatne konsultacje dotyczące ulg przysługujących osobom z niepełnosprawnością i ich rodzinom.

Najczęstszymi zagadnieniami, z którymi dzwonią te osoby są: odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej, wydatki na leki, wydatki poniesione przez rodziców z niepełnosprawnością oraz kwestie dotyczące dokumentów jakie powinny zostać złożone urzędowi skarbowemu, żeby można było skorzystać z odliczeń.

Doradcy podatkowi będą dyżurować pod numerem telefonu 513 152 218, gdzie będzie można uzyskać informacje o przysługujących im ulgach i uprawnieniach podatkowych. Na życzenie rozmówcy doradca podatkowy będzie oddzwaniał na własny koszt.

Tegoroczna odsłona jest siódmą edycją wspólnej akcji Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Krajowej Izby Doradców Podatkowych – Oddział Śląski. Wydarzenie zostało objęte patronatem Wojciecha Saługi – marszałka województwa śląskiego. Każdego roku doradcy podatkowi udzielają w ramach akcji kilkuset konsultacji.

Na specjalnie przygotowanym plakacie wykorzystano system symboli, który ma ułatwić dotarcie z przesłaniem akcji do osób porozumiewających się za pomocą niewerbalnych środków komunikacji.
pr

Data publikacji: 17.03.2016 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również