Drugi raport – dwie nagrody!

Drugi raport – dwie nagrody!

Eksperci, dziennikarze i internauci ocenili raporty oraz sprawozdania przedstawiające informacje niefinansowe firm i organizacji. W 12. edycji Konkursu Raporty Społeczne udział wzięła rekordowa liczba 49 publikacji. Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ otrzymała na nim dwie zaszczytne nagrody.

Zwyciężyła w kategorii za najlepszy raport organizacji pozabiznesowej za konsekwentne utrzymanie wysokiego standardu raportowania organizacji pozarządowej w połączeniu z warstwą edukacyjną. Otrzymała też specjalną nagrodę ministra inwestycji i rozwoju. Link do raportu: https://bit.ly/2RYSXaY.

W głównych kategoriach zwyciężyły raporty: Orange Polska i Cyfrowy Polsat. Nagrodzone i wyróżnione zostały także: ING Bank Śląski, Kompania Piwowarska, LPP, MPWiK S.A. we Wrocławiu, Śnieżka oraz Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa. Konkurs Raporty Społeczne organizowany jest przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firmę Deloitte.

Co roku rośnie liczba raportów i sprawozdań zgłaszanych do Konkursu Raporty Społeczne. W 12. edycji Konkursu udział wzięło 49 publikacji – raportów z zakresu społecznej odpowiedzialności / zrównoważonego rozwoju, raportów zintegrowanych oraz sprawozdań na temat informacji niefinansowych przygotowanych zgodnie z wymogami unijnej dyrektywy 2014/95/UE. Zgłoszone publikacje ocenione zostały przez eksperckie jury, złożone ze specjalistów zarówno z dziedziny ekonomii, ochrony środowiska, spraw społecznych, jak i społecznej odpowiedzialności biznesu. Wszystkie raporty i sprawozdania wzięły także udział w głosowaniu internautów.

Gala podsumowująca 12. edycję Konkursu Raporty Społeczne odbyła się 19 października w Warsaw Trade Tower. Zapis wideo wydarzenia dostępny jest na stronie https://www.facebook.com/RaportySpoleczne

– Każdego dnia nasz zespół – osoby sprawne i z niepełnosprawnością pracują, aby zmienić świat. Chcemy, by był on bardziej dostępny, włączający i przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami. Wierzymy, tak samo jak wierzył mój śp. Ojciec doktor Piotr Janaszek, że nam się to uda! Wspólnie z Państwem – powiedziała odbierając nagrodę Zuzanna Janaszek-Maciaszek, Prezes Fundacji PODAJ DALEJ.

– Przygotowanie raportu dotyczącego informacji niefinansowych to wielomiesięczny, żmudny proces, możliwy do zrealizowania dzięki nastawieniu na współpracę oraz otwartości firm i organizacji na dialog z interesariuszami. Kryteria, którymi kierujemy się przy ocenie publikacji zgłaszanych do Konkursu Raporty Społeczne to kompletność, zaufanie, komunikacja. Wyłonienie najlepiej sporządzonych raportów ma więc na celu docenienie tych firm i organizacji, które przygotowują i prezentują swoje publikacje w sposób staranny, przemyślany i wiarygodny – mówi Dominika Bettman, przewodnicząca Jury Konkursu Raporty Społeczne, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

– Z roku na rok zauważamy, że jakość zgłaszanych do konkursu raportów wzrasta i pojawia się coraz więcej raportów zintegrowanych. W tegorocznej rekordowej edycji aż 92 proc. raportów zostało przygotowanych zgodnie z międzynarodowym standardem Global Reporting Initiative (GRI), spośród raportów zintegrowanych już 58 proc. było poddane weryfikacji zewnętrznej. Inspirujące jest także to, że często jakość debiutujących raportów jest równie wysoka co wieloletnich liderów zestawienia. Tym samym, ci, którzy chcą zdobyć uznanie jury muszą stale rozwijać podejście do zarządzania zrównoważonym rozwojem, wzmacniać przejrzystość oraz doskonalić warsztat raportowy – mówi Maria Ibisz, menedżer w zespole ds. zrównoważonego rozwoju w Polsce i w Europie Środkowej, Deloitte. – Zwycięskie raporty z Polski po raz kolejny w tym roku będą miały szansę zmierzyć się w Green Frog Awards (GFA) – jedynym konkursie na najlepsze raporty zintegrowane i niefinansowe w Europie Środkowej i Rosji – dodaje.

O konkursie
Konkurs Raporty Społeczne odbywa się od 2007 roku. Jego organizatorami są Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firma Deloitte. Strona internetowa konkursu: raportyspoleczne.pl, na której dostępna jest Biblioteka Raportów (http://raportyspoleczne.pl/biblioteka-raportow/) wraz z publikacjami zgłoszonymi do dwunastej edycji Konkursu.
Patroni: Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, Federacja Konsumentów, Giełda Papierów Wartościowych, Polska Izba Biegłych Rewidentów.

Info i fot. Fundacja Podaj Dalej
Data publikacji: 20.10.2018 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również