Dzień otwarty nowego biura Fundacji ISKIERKA w Katowicach

19 kwietnia otwarto siedzibę nowego biura Fundacji ISKIERKA w Katowicach, które mieści się przy ul. Dębowej 3.

– W Katowicach aktywnie pomagamy organizacjom pożytku publicznego, bo dzięki nim pomoc otrzymują osoby, które naprawdę tego potrzebują. Fundacja ISKIERKA pomaga szczególnej grupie – dzieciom z chorobą nowotworową leczącym się między innymi w Katowicach, obejmując je wsparciem finansowym, psychologicznym i społecznym – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Od dziś nowe projekty i pomysły będą rodziły się właśnie w stolicy województwa śląskiego. Zapoczątkowało to oficjalne przecięcie wstęgi, w którym udział wzięli przedstawiciele fundacji i miasta.

– To jest zupełnie nowe miejsce natomiast działania, którymi się zajmujemy wciąż będą takie same – koncentrujemy się na pomocy rodzinom, w których najmłodsi członkowie zmagają się z nowotworem. Wspieramy dzieci, które leczą się w Katowicach, Zabrzu, Rzeszowie i Warszawie. W sumie mamy ponad 700 podopiecznych, z czego ponad 100 przebywa w szpitalach. Natomiast wsparcie z naszej strony mocno wykracza poza szpitalne sale. Towarzyszymy w całym procesie dochodzenia do zdrowia – także w takich aspektach jak dieta, psycholog, arteterapia czy inne zajęcia zewnętrzne. To jest wiedza, sprzęt, leki oraz szerokorozumiane wsparcie. Są rodziny, które są z nami już 18 lat – mówi Jolanta Czernicka-Siwecka, prezeska Fundacji ISKIERKA.

W uroczystości udział wzięli także goście specjalni. Wśród nich znaleźli się podopieczni fundacji wraz z rodzinami, jej przyjaciele, przedstawiciele wspierających instytucji oraz firm, darczyńców, personelu medycznego i wolontariuszy.

Miasto pomogło Fundacji ISKIERKA w przeprowadzce do Katowic udostępniając 135 metrowy lokal na preferencyjnych warunkach. Następnie Fundacja ISKIERKA przystąpiła do jego dostosowania do własnych potrzeb.

– To jak cenna i ważna jest Wasza pomoc i jak dużo wnosi ona w życie Waszych podopiecznych i ich rodzin najlepiej świadczy to ile osób jest tu dzisiaj razem z Wami. Kiedy człowiekowi osuwa się grunt spod nóg najważniejsze jest to, aby obok był człowiek życzliwy, przyjazny i czuły. Wy wszystkie te cechy posiadacie. Bardzo się cieszymy z tego, że skorzystaliście z gościnności miasta Katowice – mówił po przecięciu wstęgi Jarosław Makowski, wiceprezydent Katowic.

Fundacja ISKIERKA jest organizacją pożytku publicznego zajmującą się od 2006 roku budowaniem systemów wsparcia finansowego, psychologicznego i społecznego dla dzieci z chorobą nowotworową i ich rodzin. Realizuje projekty ogólnopolskie i prowadzi pomoc finansową dla dzieci leczonych również w innych ośrodkach w kraju i za granicą.

Info i fot. katowice.eu

Data publikacji: 19.04.2024 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również