Dziś ogłoszenie wyników w Konkursie Lady D. Województwa Śląskiego im. Krystyny Bochenek

Tytuł konkursu Lady D. stanowi skrót angielskiego wyrażenia „Lady Disabled” (Dama Niepełnosprawna). Z inicjatywy senatora Marka Plury wyróżnienia te są przyznawane od 2002 r. paniom, które pomimo zmagania się z własną niepełnosprawnością wnoszą istotny wkład w różnych obszarach życia.  

Realizuje on zapisy Konwencji o Prawach Osób Niepełnosprawnych ONZ, którą ratyfikowała zarówno Polska jak i Unia Europejska. Zobowiązuje nas ona do podejmowania wszelkich kroków dla zapewnienia kobietom z niepełnosprawnościami pełnego rozwoju, postępu i umocnienia pozycji społecznej.

Senator Marek Plura, sekretarz Kapituły Lady D. podkreśla: – Dzięki laureatkom przekonujemy się, że niepełnosprawność nie może odbierać kobietom możliwości samorealizacji, poczucia spełnienia się i prawdziwego sukcesu. Niepełnosprawność to dodatkowe wyzwanie, które te wspaniałe dziewczyny pokonują, czasem z trudem, ale zawsze z wielką pozytywną energią i determinacją. Ich przykład pomaga radzić sobie z kłopotami i spełniać marzenia nam wszystkim, niezależnie od sprawności i niepełnosprawności.

Zachęcamy do prezentacji sylwetek fantastycznych finalistek z terenu województwa śląskiego. Honorowe nagrody przyznawane są w każdej z pięciu konkursowych kategorii: sport, kultura i sztuka, życie społeczne, życie zawodowe oraz dobry start (kategoria dla młodszych pań). Konkurs ma także edycję powiatowo/miejską, w której nagradzane są Panie szczególnie aktywne lokalnie.

Ze względów epidemicznych w tym roku ogłoszenie wyników ma formę zdalną, dlatego zapraszamy do transmisji live na profilu https://www.facebook.com/plura.marek/ która rozpocznie się o godz. 13:00 dziś, tj. 5 maja w Europejskim Dniu Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

pr/, fot. mat. prasowe Kapituły Lady D.

Data publikacji: 05.05.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również