Finansowanie badań, ekspertyz i analiz dotyczących rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłosił piąty otwarty konkurs pt. „Innowacje społeczne i technologiczne w procesie aktywizacji osób niepełnosprawnych” na finansowanie badań, ekspertyz i analiz dotyczących rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w module B

Wnioski można składać od 30 kwietnia 2021 r. do 14 czerwca 2021 r. do godz. 10.00. W ramach konkursu mogą zostać dofinansowane projekty badawcze dotyczące problematyki rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, które obejmują:
– badania diagnozujące sytuację społeczną i ekonomiczną osób niepełnosprawnych,
– badania dotyczące dobrych praktyk w zakresie integracji oraz rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych,
– badania, których wynikiem jest ocena sprawności działania systemu rehabilitacji zawodowej i społecznej,
– badania dotyczące stosowanych w polityce społecznej Polski oraz innych krajach UE i świata rozwiązań w obszarze niepełnosprawności, z uwzględnieniem osiąganych rezultatów i możliwości zastosowania rozwiązań zagranicznych w warunkach polskich,
– badania monitorujące i ewaluacyjne, umożliwiające ocenę realizowanych działań i interwencji publicznych w obszarze niepełnosprawności,
– badania na temat różnych aspektów społecznego i kulturowego funkcjonowania osób niepełnosprawnych, postrzegania i reprezentacji niepełnosprawności,
– inne badania z różnych dziedzin nauki i techniki, których tematyka dotyczy rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych.

Wnioski mogą składać uczelnie, jednostki naukowe Polskiej Akademii Nauk, instytuty badawcze oraz inne podmioty o udokumentowanym dorobku badawczym w zakresie problematyki społeczno-zawodowej osób niepełnosprawnych. W przypadku wniosku wspólnego, warunek uprawniający do ubiegania się o dofinansowanie musi spełnić co najmniej wnioskodawca pełniący rolę lidera w projekcie.

Uprawniony podmiot może złożyć nie więcej niż jeden wniosek o dofinansowanie zaś w ramach jednego wniosku możliwe jest dofinansowanie ze środków PFRON tylko jednego projektu badawczego. Wymagany jest także wkład własny na poziomie minimum 5 proc. kosztów projektu ogółem.

Wnioski należy składać wyłącznie w formie elektronicznej wysyłając na adres: badania@pfron.org.pl. O terminie złożenia wniosku decyduje data i godzina wpływu wniosku. Złożenie wniosku zostanie potwierdzone w formie elektronicznej.

Wniosek, aby spełniał wymogi konkursowe musi być podpisany przez osoby upoważnione do reprezentowania Wnioskodawcy albo przez pełnomocnika. Wniosek może zostać podpisany kwalifikowalnym podpisem elektronicznym.

Planowana wysokość środków na dofinansowanie realizacji projektów zgłoszonych w ramach konkursu wynosi ogółem 2.500.000 zł, w tym dla jednostek sektora finansów publicznych – 900.000 zł; dla jednostek niebędących jednostkami sektora finansów publicznych – 1.600.000 zł.

Decyzja w sprawie dofinansowania projektów badawczych podejmowana jest w oparciu o listę rankingową uwzględniającą ocenę punktową wszystkich wniosków pozytywnie zarekomendowanych do dofinansowania przez komisję oceny merytorycznej. Warunkiem podejmowania decyzji finansowych przez Zarząd PFRON w ramach konkursu jest posiadanie środków finansowych na realizację zadania.

em/, fot. freepik.com

Data publikacji: 30.04.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również