Fundacja Avalon partnerem społecznym Sony Interactive Entertainment Polska podczas premierowych testów kontrolera Access™

Innowacyjna konstrukcja kontrolera sprawiła, że konsola PlayStation 5 stała się jeszcze bardziej dostępną dla osób z niepełnosprawnościami. Sony Interactive Entertainment i Fundacja Avalon połączyły siły podczas premiery kontrolera i razem z testerami Fundacji prezentują premierowe wyniki testów użytkowych i funkcjonalnych.

Kontroler Access™ to w pełni modyfikowalny kontroler do konsoli PS5, który zapewnia większą swobodę i wygodę grania przez dłuższy czas, m.in. osobom ze spastycznością. Urządzenie powstało we współpracy z zespołem ekspertów do spraw dostępności. Kontroler Access™ pozwala nie tylko na szerszy dostęp do rozrywki, lecz także ułatwi udział osób z niepełnosprawnościami w turniejach e-sportowych, dając równe szanse na rywalizację z osobami pełnosprawnymi.

Nowy zestaw daje możliwość dowolnej konfiguracji układu klawiszy, profili i funkcjonalności, według indywidualnych potrzeb każdego z graczy. Zarówno gry PlayStation Studios oraz sam system konsoli PlayStation 5 mają funkcje, ułatwiające granie osobom z różnymi niepełnosprawnościami, np. osobom niedowidzącym.

– Ta współpraca to świetny krok na przód w stronę stworzenia świata bez barier, który wciąż chcemy budować w Fundacji Avalon! Sony Interactive Entertainment pokazał, że osoby z niepełnosprawnością są bardzo ważne. Rozbudowując platformę tworzą dostępny świat gier dla osób z niepełnosprawnościami umożliwiając czerpanie pogłębionej satysfakcji z gier na konsoli. Jesteśmy wdzięczni za możliwość przetestowania kontrolera Access™, a otrzymany od Sony Interactive Entertainment sprzęt do sali VR w Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon pozwoli nam jeszcze mocniej aktywizować osoby z niepełnosprawnościami – zapewnia Marcin Podstawka, główny specjalista ds. fundraisingu Fundacji Avalon.

Kontroler Access™ dostępny jest w sprzedaży od 6 grudnia.

Info i fot. Fundacja Avalon

Data publikacji: 06.12.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również