I Konkurs Architektoniczny „Laur Dostępności”

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji oraz Bank Gospodarstwa Krajowego ogłaszają I edycję Konkursu Architektonicznego „Laur Dostępności”, w którym nagrodzone zostaną inwestycje prowadzące do likwidacji barier architektonicznych i zwiększające dostosowanie istniejących budynków do potrzeb wszystkich grup użytkowników, w tym dla seniorów, rodzin z małymi dziećmi i osób z niepełnosprawnościami. 

Konkurs skierowany jest do podmiotów, które skorzystały z finansowania i zrealizowały inwestycje z programu Fundusz Dostępności – Dostępność Plus, prowadzonego przez BGK, takich jak spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, Towarzystwa Budownictwa Społecznego oraz instytucje publiczne, m.in. szkoły, szpitale, przychodnie, instytucje kultury.

Wybudowanie windy w bloku, który jej wcześniej nie posiadał, bezpiecznego podjazdu, poręczy, zlikwidowanie wysokich krawężników lub poszerzenie wejścia do budynku to pozornie niewielkie zmiany, które jednak w zdecydowany sposób poprawiają jakość życia osób z niepełnosprawnością, seniorów, kobiet w ciąży czy rodziców z dziećmi.
Konkurs Laur Dostępności ma na celu wyróżnienie tych najlepszych, najciekawszych rozwiązań, za sprawą których wspólna przestrzeń staje się bezpieczna, przyjazna i dostępna dla każdego użytkownika.

Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach – za Obiekt mieszkalny, w którym zostały zrealizowane ciekawe i nowatorskie rozwiązania w zakresie dostępności oraz
Obiekt użyteczności publicznej i usług lokalnych, który po przeprowadzonych zmianach wyróżnia się jakością dostosowania do potrzeb osób z niepełnosprawnością, osób starszych i rodzin z dziećmi.

W każdej z kategorii zostanie wybrany jeden Laureat, który otrzyma nagrodę finansową w wysokości 10 000 zł, którą będzie mógł przeznaczyć na dalszą poprawę dostępności, uatrakcyjnienie obiektu i jego otoczenia lub inne działania sprzyjające integracji mieszkańców.

Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi podczas Wielkiej Gali Integracji organizowanej w listopadzie 2023 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Zgłoszenia do konkursu Laur Dostępności przyjmowane są mailowo (laurdostepnosci@integracja.org) do 16 czerwca 2023 roku.

Udział w konkursie jest nieodpłatny. Regulamin Konkursu oraz Formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie /laurdostepnosci 

Więcej informacji:
Joanna Krok, Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji
tel. 519 066 474
Katarzyna Figura, Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji
tel. 505 602 711
e-mail: laurdostepnosci@integracja.org

Info i fot. Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji  

Data publikacji: 16.05.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również