Iluminacje na PGE Narodowym i PKiN w geście solidarności z cierpiącymi na MPD

6 października, w Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego, PGE Narodowy wyświetlił napis #17milionów, a Pałac Kultury i Nauki rozbłysnął w zielonym kolorze. Iluminacje to gest solidarności z 17 milionami osób, które cierpią na MPD.

Kolor zielony przewodzi kampanii #17milionów, której organizatorem jest Fundacja Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat. Jej celem jest wyrażenie solidarności z osobami cierpiącymi na mózgowe porażenie dziecięce i zwiększenie świadomości społecznej na ten temat. W ramach inicjatywy na zielono po raz kolejny podświetliły się liczne budynki w Polsce.

W Warszawie do akcji włączył się PGE Narodowy. Po zmroku na elewacji areny wyświetlono napis #17milionów. O szczegółach kampanii PGE Narodowy poinformował ponadto na swojej stronie internetowej i w mediach społecznościowych.

– Fundacja Kolorowy Świat na co dzień zajmuje się specjalistyczną opieką dzieci z MPD. Od 2015 roku, corocznie w październiku, realizuje Ogólnopolską Kampanię Społeczną #17milionów mającą na celu zwiększanie świadomości polskiego społeczeństwa na temat mózgowego porażenia dziecięcego – czytamy w opublikowanej przez PGE Narodowy informacji.

Na zielono w Warszawie podświetlono 6 października Pałac Kultury i Nauki. – Ponad 17 milionów osób na całym świecie cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. To właśnie w geście solidarności z nimi Pałac Kultury i Nauki rozbłysnął dziś na zielono – napisano we wtorek na oficjalnym profilu m.st. Warszawy na Twitterze.

Fundacja Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat zachęca do włączenia się w akcję np. poprzez umieszczenie na swoich stronach internetowych lub profilach społecznościowych zielonych akcentów. Pod adresem 17milionow.pl można pobrać ponadto wzory zdjęć z hasłem „17 milionów” lub nakładki na Facebooka.

Terminem mózgowe porażenie dziecięce określa się grupę zaburzeń ruchu i postawy, które zostały spowodowane trwałym, choć niepostępującym, uszkodzeniem lub zakłóceniem rozwoju centralnego układu nerwowego – przeważnie w okresie ciąży lub okołoporodowym. Najczęstszymi problemem, jaki towarzyszy MPD jest słaba koordynacja, sztywność mięśni oraz problemy z połykaniem i mówieniem. (PAP)

Agnieszka Ziemska

Data publikacji: 07.10.2020 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również