ING Bank odwrócił się od niewidomych

7 marca br. ING Bank Śląski wprowadził nową szatę graficzną swojej strony internetowej. Niestety jest ona niedostępna dla osób niewidomych.

Jej szata graficzna opiera się głównie na ikonkach, których oprogramowanie dla osób niewidomych „nie czyta”. W tej sytuacji niewidomi klienci banku nie możą skorzystać ze swoich kont, czy dokonywać terminowych płatności. ING Bank cieszył się opinią najbardziej dostępnego dla niewidomych w Polsce. Po wprowadzeniu zmian, na forum internetowym banku pojawiło się wiele negatywnych opinii o stronie, a wiele osób deklaruje zmianę banku.

Jak informuje pracownik ING nie ma możliwości powrotu do starego interfejsu. Natomiast rzecznik prasowy banku przeprasza za zaistniałą sytuację i zapewnia, że zgłoszenie niewidomych zostanie potraktowane priorytetowo, aczkolwiek wprowadzenie zmian musi potrwać.

Do tego czasu bank proponuje korzystanie z mobilnej wersji strony przygotowanej dla obsługi przez telefony komórkowe (https://ssl.bsk.com.pl/mobi/login.html). Można tam wykonać większość podstawowych operacji.
Czy osobom niewidomym wystarczy cierpliwości?

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również