Kampania społeczna “Pracodawca z sercem” pod patronatem minister rodziny

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg objęła honorowym patronatem kampanię społeczną “Pracodawca z sercem”. Jej celem jest zwiększenie szans osób niepełnosprawnych na rynku pracy poprzez ukazanie pracodawcom korzyści wynikających z zatrudnienia niepełnosprawnych pracowników.

– Celem akcji „Pracodawca z sercem” jest także burzenie stereotypów i barier społecznych związanych z dyskryminacją i sztucznymi podziałami w społeczeństwie – wynika z informacji przesłanych PAP przez firmę BPO Network.

Pomysł kampanii zrodził się z obserwacji zjawiska oporu pracodawców przed zatrudnianiem niepełnosprawnych pracowników pomimo ich kompetencji. “Kampania +Pracodawca z sercem+ zakłada zrzeszanie wszystkich pracodawców, którzy zatrudniają osoby z niepełnosprawnością i wyróżnianie ich e-medalem oraz statuetką za wkład na rzecz odpowiedzialności społecznej i zaangażowania społecznego biznesu” – zaznaczyli organizatorzy akcji. Jak dodali, “akcja zakłada też aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych oraz informowanie o korzyściach dla pracodawców, którzy zdecydują się na ich zatrudnienie”.

– Cieszymy się, że nasza trwająca od kilku miesięcy akcja została zauważona i doceniona przez panią minister Marlenę Maląg – powiedziała pomysłodawczyni kampanii Joanna Olszewska z firmy BPO Network.

Przyznała, że kampania cieszy się nie tylko zainteresowanie mediów, a także poparciem wielu organizacji, instytucji i ludzi dobrej woli, którym zależy na poprawie sytuacji osób niepełnosprawnych na rynku pracy.  – To pokazuje, że takie inicjatywy są bardzo potrzebne i im więcej oddolnych działań w tym obszarze, tym lepiej – oceniła Joanna Olszewska.

Zwróciła uwagę, że kampanii sprzyja obecna sytuacja, w której zarówno pracodawcy, jak i pracownicy coraz bardziej oswajają się ze zdalną formą pracy, która od lat jest chętnie wybierana przez osoby nie w pełni sprawne.

Zaznaczyła, że działania obejmują też systematyczne budowanie relacji i nawiązywanie współpracy z fundacjami, mającymi zbieżne cele oraz znanymi osobami, które wspierają akcję swoim autorytetem. “Poparcie dla akcji wyrazili do tej pory m.in.: Beata Pawlikowska, Monika Zamachowska, Maciej Orłoś i Bartosz Obuchowicz” – czytamy w komunikacie. (PAP)

Magdalena Gronek

Data publikacji: 27.01.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również