Kolejny rekord pobity! Podsumowanie 31. Finału WOŚP

Orkiestra cichnie, dyrygent okłada batutę i schodzi ze sceny. Wielki Finał dobiegł końca. Kwota deklarowana tegorocznej zbiórki to 154 606 764, 00 zł. To o 18 324 439 zł więcej niż rok temu. Faktyczna kwota, która została zebrana podczas tegorocznego Finału, zostanie ogłoszona 31 marca.

– Cudowny dzień nad całym naszym krajem, uśmiechniętym krajem uśmiechniętych ludzi. Odepchnęliśmy od siebie focha, byliśmy empatyczni, tuliliśmy się, dzieliliśmy uśmiechem, a na samym końcu powiedzieliśmy, że wstępnie na naszym koncie jest 154 mln 606 tys. 764 zł – mówi Jurek Owsiak. – W tym roku nasi darczyńcy udowodnili swoją nadzwyczajną szczodrość.Jak co roku Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców była tego najlepszym przykładem. Dawaliście tego dowód na każdym kroku. Jak co roku Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców była tego najlepszym przykładem.

Zakończenie 31. Finału WOŚP

Zakończenie 31. Finału WOŚP

Złota Kartę Telefoniczną z numerem 1 przygotowaną przez firmę Play wylicytował  Krajowy Projekt Energetyczny – Odnawialne źródła energii  za 77 777 zł.

Złote Serduszko z numerem 1 po raz drugi z rzędu wylicytowała firma Bio – Gen Łódź  – 888 888 zł.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich zwycięzców. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dziękuje wszystkim Partnerom, Sponsorom, Darczyńcom i Wolontariuszom za wspólne granie. Fundacja WOŚP  zaprasza na kolejną, 29.edycję, Pol’and’Rock Festival, która odbędzie się w dniach 3-5.08.2023 na byłym lotnisku Czaplinek-Broczyno.

31. Finał WOŚP – walczymy z sepsą, dla małych i dużych!

Zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy – oto cel 31. Finału WOŚP. Po raz pierwszy w historii Orkiestry zakupione urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować. Tradycyjna kwesta na ulicach odbyła się 29 stycznia, ale już w grudniu cel akcji wspierać można było poprzez rozmaite kanały elektroniczne i udział w imprezach zamkniętych organizowanych przez Sztaby.

Info: Fundacja WOŚP, fot. Grzegorz Adamek, Damian Mękal

Data publikacji: 02.02.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również