Konferencja o skoordynowanej opiece u dzieci i rozstrzygnięcie plebiscytu „Wrocław bez Barier”

Jak sobie radzić z zaburzeniami snu, niedożywieniem, w jaki sposób komunikować się z dzieckiem, które nie mówi i gdzie szukać wsparcia? O opiece nad dziećmi z niepełnosprawnością sprzężoną, w tym – nad pacjentami, którzy do tej pory nie uzyskali diagnozy – będą we Wrocławiu dyskutować lekarze, terapeuci, rodzice i przedstawiciele organizacji pacjenckich.

Rozpoczęły się zapisy do udziału w bezpłatnej konferencji „Opieka skoordynowana u dzieci ze sprzężoną niepełnosprawnością z rozpoznaniem i bez rozpoznania”, która 4 grudnia o godz. 9.00 rozpocznie się w Centrum Historii Zajezdnia przy ulicy Grabiszyńskiej we Wrocławiu.

Link do rejestracji znajduje się tutaj: https://potrafiepomoc.org.pl/2021/11/23/konferencja-naukowa-2021/ . Liczba miejsc jest ograniczona. Zaproszenie do udziału w konferencji w trybie stacjonarnym otrzymają osoby, które zarejestrują się w pierwszej kolejności. Pozostali chętni będą mogli uczestniczyć w konferencji online.

Konferencja skierowana jest do rodziców i krewnych, którzy chcieliby dowiedzieć się, jak mogą jeszcze lepiej wspierać swoje dziecko, ale także do specjalistów, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę. Jej myślą przewodnią jest skoordynowana opieka nad dzieckiem z niepełnosprawnością sprzężoną, bo – jak mówią organizatorzy – aby opieka była prawidłowa, powinna być skoordynowana. Kiedy specjaliści różnych dziedzin – lekarze i terapeuci – ze sobą współpracują, efekt jest lepszy i szybszy. Pewniej w swojej sytuacji czują się też rodzice. Ważnym elementem wsparcia jest pomoc psychologiczna.

To już dwunasta konferencja, którą Fundacja „Potrafię Pomóc” realizuje w ramach cyklu „Osoby z chorobami rzadkimi – leczenie, rehabilitacja, edukacja”. Wydarzenie współorganizują: Zakład Pielęgniarstwa Rodzinnego i Pediatrycznego – Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz utworzone przez Fundację „Potrafię Pomóc” Centrum Diagnostyczno-Terapeutyczne Chorób Rzadkich im. Bartłomieja Skrzyńskiego, które działa we Wrocławiu.

Przewodniczącym komitetu organizacyjnego jest prof. dr hab. Robert Śmigiel, specjalista pediatrii, neonatologii, genetyki klinicznej i pediatrii metabolicznej, koordynator do spraw medycznych Centrum Chorób Rzadkich. Konferencję patronatem objęli: rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu – prof. dr hab. Piotr Ponikowski, Jacek Sutryk – prezydent Wrocławia oraz rzecznik praw pacjenta – Bartłomiej Chmielowiec.

W przerwie konferencji poznamy zwycięzców Plebiscytu „Wrocław bez Barier” im. Bartłomieja Skrzyńskiego, którzy otrzymają certyfikaty sygnowane przez prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka. Kapituła konkursu już po raz jedenasty nagrodzi inicjatywy, działania i przedsięwzięcia, przyczyniające się do wsparcia osób z niepełnosprawnościami we Wrocławiu.

https://potrafiepomoc.org.pl/projekty/wroclaw-bez-barier/plebiscyt-wroclaw-bez-barier/

Prezydent uhonoruje również medalami „Wrocław z Wdzięcznością” wrocławskich społeczników.

Konferencja zrealizowana zostanie w ramach zadania publicznego “Wrocław bez Barier” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pozostających w dyspozycji Gminy Wrocław, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu.

pr/, fot. archiwum “NS”

Data publikacji: 27.11.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również