Kraków i fundacja Hope pomagają osobom z niepełnosprawnością

8 lipca pomiędzy miastem Kraków, a Fundacją Projekt Hope Polska zostało podpisane memorandum o współpracy, którego celem będzie długofalowe wspieranie działań Krakowa w zakresie polityki społecznej i ograniczania skutków niepełnosprawności mieszkańców oraz przeciwdziałania ich wykluczeniu społecznemu.

Ważnym elementem tej współpracy jest przekazanie do uruchomionej w tym roku przez MOPS wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, 25 specjalistycznych łóżek rehabilitacyjnych oraz 20 schodołazów, które umożliwiają poruszanie się pomiędzy piętrami osobom na wózkach. Wartość tych sprzętów szacowana jest na kwotę 0,5 mln zł.

W imieniu miasta, memorandum podpisała zastępczyni prezydenta Krakowa Maria Klaman, ze strony fundacji członkini zarządu Dorota Kuchna.

Fundacja zadeklarowała także dalsze wsparcie w podobnym zakresie w kolejnych latach.

Podpisane memorandum zakłada nie tylko doraźną pomoc, ale jest także początkiem wieloletniego partnerstwa i współpracy, w celu pomocy osobom z niepełnosprawnościami.

10 lipca wypożyczalnię odwiedzą darczyńcy, którzy przekazali środki na zakup sprzętu przez fundację.

Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego prowadzona przez MOPS znajduje się na os. Zielonym 15.

Jak wypożyczyć sprzęt:
• należy wejść na stronę wypożyczalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej
• sprawdzić sprzęt, który jest dostępny w wypożyczalni
• wypełnić formularz zgłoszeniowy i podpisać umowę na wypożyczenie sprzętu, maksymalnie do 180 dni z możliwością przedłużenia.

Wypożyczenie jest darmowe, mieszkańcy Krakowa muszą jedynie zapłacić kaucję w wysokości 5 proc. wartości sprzętu na czas wypożyczenia.

Info: krakow.pl, fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Data publikacji: 09.07.2024 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również