Kreatura 2022: nagroda specjalna za kampanię “Pełnosprawni w miłości” dla Fundacji Avalon i Agencji Nie Do Ogarnięcia

Organizatorzy tegorocznego konkursu KREATURA zdecydowali się przyznać nagrodę specjalną za odważne włączenie do debaty publicznej tematu miłości i życia seksualnego osób z niepełnosprawnościami. To nagroda dla Agencji Nie Do Ogarnięcia i Fundacji Avalon za kampanię “Pełnosprawni w miłości” realizowanej w ramach Projektu Sekson.

– To dla nas ogromne wyróżnienie i satysfakcja, ale także dodatkowa motywacja do realizacji kolejnych projektów. “Pełnosprawni w miłości” to coś więcej niż kampania. To sposób na pokazanie społeczeństwu, że osoby z niepełnosprawnościami mogą w pełni korzystać z życia, na wielu płaszczyznach. A niepełnosprawność ruchowa, proteza, wózek czy inne formy ograniczeń ruchowych, które kojarzą nam się głównie z cierpieniem – nie przeszkadzają w miłości – mówi Helena Szczuka, kierowniczka Działu Komunikacji i Promocji Fundacji Avalon.

Kampania realizowana była w ramach Projektu Sekson. Do udziału zostały zaproszone pary i rodziny, dla których niepełnosprawność ruchowa to codzienność. – Punktem wyjścia do zaproponowanej przez nas koncepcji kreatywnej było zderzenie odbiorców ze stereotypami, a następnie pokazanie im, jak wygląda rzeczywistość. Zależało nam na tym, aby pokazać, bardzo podstawową, ale też bardzo nieoczywistą w Polsce rzecz: rodzicielstwo i seksualność osób doświadczających niepełnosprawności JEST, ISTNIEJĄ, SĄ NORMALNE. Tak, osoby z niepełnosprawnościami mogą budować związki, zakładać rodziny, być partnerami i rodzicami. Tak, osoby z niepełnosprawnościami mogą, chcą i kochają uprawiać seks i to robią – wyjaśnia Marcin Sikorski, creative director w Agencji Nie Do Ogarnięcia.

Działania kampanijne obejmowały m.in. spoty TV, kampanię radiową, outdoorową i digitalową. Do współpracy zaangażowani zostali także influencerzy oraz liczni twórcy internetowi.

Info i fot. Fundacja Avalon

Data publikacji: 02.12.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również