Marlena Maląg szefem PFRON

Na zdjęciu od lewej: Elżbieta Rafalska, Marlena Maląg i Krzysztof Michałkiewicz

Marlena Maląg odebrała 19 grudnia z rąk minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej powołanie na prezesa zarządu PFRON – poinformował w środę resort rodziny i pracy. Maląg wcześniej pełniła funkcję wicewojewody wielkopolskiego.

„Marlena Maląg odebrała z rąk minister @E_Rafalska powołanie na prezesa zarządu @funduszpfron” – poinformowało na Twitterze ministerstwo. Maląg zastąpi Dorotę Habich, która do tej pory pełniła obowiązki szefowej PFRON.

Maląg z wykształcenia jest pedagogiem i menadżerem oświaty. Trzykrotnie uzyskała ogólnopolskie wyróżnienie Samorządowy Lider Edukacji. Przed objęciem stanowiska wicewojewody była wicestarostą ostrowskim, a wcześniej – zastępcą prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Odpowiadała za sprawy społeczne, oświatę i kulturę.

Misją Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób z Niepełnosprawnościami jest tworzenie warunków ułatwiających osobom z niepełnosprawnościami pełne uczestnictwo w życiu zawodowym i społecznym. Środki na realizację zadań PFRON są pozyskiwane z obowiązkowych miesięcznych wpłat pracodawców, którzy zatrudniają co najmniej 25 pracowników w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy, a wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w ich zakładzie jest niższy niż 6 proc. Beneficjentami środków Funduszu są pracodawcy, osoby indywidualne oraz organizacje pozarządowe i fundacje. (PAP)

Paweł Żebrowski, fot. MRPiPS / twitter

Data publikacji: 20.12.2018 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również