MRPiPS, MF i MZ przygotują pogram wsparcia dla rodzin wychowujących dzieci niepełnosprawne

MRPiPS, MF i MZ przygotują pogram wsparcia dla rodzin wychowujących dzieci niepełnosprawne

Program wsparcia dla rodzin wychowujących dzieci niepełnosprawne powstanie w resorcie rodziny i pracy w porozumieniu z ministerstwami finansów i zdrowia - powiedziała PAP 6 października szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

Sejm odrzucił 6 października obywatelski projekt komitetu “Stop aborcji”, zakładający całkowity zakaz przerywania ciąży. Jednocześnie rząd zaproponował program wsparcia dla rodzin w trudnej sytuacji, m.in. tych, które wychowują dzieci z niepełnosprawnościami.

Premier Beata Szydło przedstawiła trzy zobowiązania rządu ws. ochrony życia. Zapowiedziała, że powstanie program wsparcia dla rodzin wychowujących dzieci niepełnosprawne, środki na jego realizację od 2017 r. mają być zabezpieczone w budżecie; ma być też akcja promująca ochronę życia.

Dodała, że projekt ustawy dotyczącej programu zostanie przedstawiony do końca bieżącego miesiąca.

Drugie z zobowiązań przedstawionych przez premier, to zgłoszenie poprawek do projektu przyszłorocznego budżetu zabezpieczających środki finansowe na realizację tego programu od 1 stycznia 2017 r. Po trzecie – zapowiedziała szefowa rządu – “zostanie przeprowadzona kompleksowa, szeroko zakrojona akcja informacyjna, społeczna, wspierająca i promująca ochronę życia”. (PAP)

bos/ pż/ mag/

Data publikacji: 06.10.2016 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również