Nagroda za jeden uśmiech

Nagroda za jeden uśmiech

Monika Cetera, która w tekście "Uśmiech Steviego Wondera" opisała realizowany na terenie Jaworzna projekt „Zrób coś dla siebie - rozwój zawodowy i społeczny osób niepełnosprawnych wzrokowo", wygrała konkurs "Ludzka twarz EFS" w kategorii "pióro". Ten konkurs to wspólne przedsięwzięcie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Właśnie zakończyła się jego piąta edycja.

– Konkurs dziennikarski „Ludzka twarz Europejskiego Funduszu Społecznego”, którego piątą edycję dziś podsumowujemy, to wyjątkowa inicjatywa, która pozwala poznać niezwykłe historie zwykłych ludzi – mówiła dyrektor PKE Ewa Synowiec, podczas gali wręczenia nagród w konkursie organizowanym przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego oraz Resort Pracy i Polityki Społecznej.

Rysunek2

W kategorii „pióro” bezkonkurencyjna okazała się Monika Cetera, która w tekście „Uśmiech Steviego Wandera” opisała realizowany na terenie Jaworzna projekt „Zrób coś dla siebie – rozwój zawodowy i społeczny osób niepełnosprawnych wzrokowo”.

– Wspólnym bohaterem wszystkich wyróżnionych materiałów – prasowych, radiowych oraz telewizyjnych był Europejski Fundusz Społeczny. Od 1957 roku EFS pomógł już milionom Europejczyków znaleźć zatrudnienie, zdobyć nowe kwalifikacje i zmienić pracę na lepszą. Od ponad 10 lat Fundusz jest obecny także w naszym kraju – przypomniała dyrektor Synowiec.

Rysunek1

Paweł Orłowski, wiceminister rozwoju regionalnego, dodał, że dotychczas ze wsparcia Funduszu skorzystało w Polsce ponad 6 milionów osób, które podniosły swoje kwalifikacje, znalazły pracę czy założyły własną firmę. – Zależy nam na tym, aby poprzez konkurs „Dobre praktyki EFS” promować przykłady projektów, dzięki którym ludzie zmieniają swoje życie na lepsze – powiedział Orłowski.

Jarosław Duda, wiceminister pracy i polityki społecznej, podkreślił natomiast, że bez pomocy mediów trudno byłoby pokazywać ludzką twarz EFS. – Dlatego konkurs z pewnością będzie kontynuowany stwierdził.
Podobną opinię wyraziła dyrektor Synowiec zauważając, że dzięki dziennikarzom możemy poznać ludzi, którym unijne wsparcie pomaga przełamywać słabości. – To oni pokazują, że środki EFS nie są przeznaczone dla wybrańców, że pozytywne zmiany w życiu uczestników projektów nie są chwilowe.

Rysunek3

Konkurs „Ludzka twarz EFS” organizowany był już po raz piąty. Do tegorocznej edycji zgłoszono 43 prace konkursowe: 26 prac prasowych, 11 audycji radiowych i 6 materiałów telewizyjnych.
Info i foto ze strony Komisji Europejskiej, Przedstawicielstwo w Polsce

Data publikacji 03.04.2012 r.

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również