Niepełnosprawne dziecko utopiło się podczas kąpieli terapeutycznej

Niepełnosprawne dziecko utopiło się podczas kąpieli terapeutycznej

Ostra niewydolność oddechowa w wyniku utonięcia była przyczyną śmierci niepełnosprawnego intelektualnie 10-latka, który zmarł 22 marca podczas kąpieli terapeutycznej w domu pomocy społecznej w Brzesku (Małopolskie) – wynika ze wstępnych ustaleń Prokuratury Rejonowej.

Jak poinformował PAP 23 marca zastępca prokuratora rejonowego w Brzesku Andrzej Leśniak, w pomieszczeniu z wanną przebywała fizjoterapeutka z dwojgiem dzieci, z których jedno było w trakcie kąpieli terapeutycznej, a drugie na nią oczekiwało. W pewnym momencie kobieta odwróciła się i zajęła drugim dzieckiem, a w tym czasie 10-letni chłopiec przebywający w wannie znalazł się pod wodą.

Pomimo reanimacji podjętej przez fizjoterapeutkę i pielęgniarkę, a następnie wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe, chłopiec zmarł.

Według prokuratora śledztwo prowadzone jest w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Do tej pory nikomu nie przedstawiono zarzutów. Przesłuchano pracowników ośrodka i zabezpieczono dokumentację dotyczącą zmarłego dziecka i fizjoterapeutki. Ostateczne wyniki sekcji zwłok mają być znane za kilka tygodni. (PAP)

rgr/ karo/

Data publikacji: 23.03.2017 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również