Onet patronem medialnym III Konferencji Sekson

Do grona partnerów medialnych III Konferencji Sekson – najważniejszego w Polsce wydarzenia poświęconego seksualności i rodzicielstwu osób z niepełnosprawnościami, dołączył Onet – najbardziej opiniotwórczy polski portal internetowy. Dzięki współpracy z partnerem Fundacja Avalon, organizator konferencji, uzyska możliwość szerszego poruszania tematyki życia intymnego i rodzinnego OzN, co ma szasnę realnie wpłynąć na postrzeganie niepełnosprawności w polskim społeczeństwie.

 Konferencja projektu Sekson to najprawdopodobniej jedyne realizowane na taką skalę spotkanie reprezentantów środowisk OzN, seksuologów, ginekologów, fizjoterapeutów, psychologów, organizacji pozarządowych oraz instytucji pomocowych, poświęcone seksualności i rodzicielstwu osób z niepełnosprawnością ruchową.

– W polskim społeczeństwie temat seksualności i rodzicielstwa wśród osób z niepełnosprawnością to wciąż temat tabu. Fundacja Avalon kompleksowo zajęła się tym ważnym obszarem, z którego osoby z niepełnosprawnościami często są wykluczane. Chcemy wesprzeć Fundację w jej staraniach, by przybliżyć ten temat, edukować i pomagać Polakom lepiej rozumieć świat osób z niepełnosprawnościami – wyjaśnia Anna Traczewska, Brand managerka Onetu.

Onet we współpracy z Fundacją Avalon przygotuje cykl publikacji z ekspertami i uczestnikami Konferencji Sekson, poświęcony życiu intymnemu i rodzicielstwu osób z niepełnosprawnościami. Użytkownicy portalu poznają wzruszające historie miłości i związków, poczują ciepło rodzinne, ale także i wyzwania, jakie towarzyszą osobom z niepełnosprawnościami realizującymi się w roli partnerów czy rodziców.

– Jesteśmy ogromnie wdzięczni redakcji Onet za wsparcie w naszych działaniach. Mówiąc o tym, że osoby z niepełnosprawnością żyją w związkach i chcą być rodzicami, że potrafią budować piękne relacje i tworzyć kochające rodziny, skutecznie obalamy zbudowane na braku wiedzy stereotypy. Są one często przyczyną dyskryminacji osób z niepełnosprawnościami, co jest dla nich szczególnie krzywdzące. Razem z Onetem będziemy więc wyłączać tabu, a włączać wiedzę. – zapewnia Krzysztof Dobies, dyrektor generalny Fundacji Avalon.

Onet to największy i najczęściej cytowany portal informacyjny w Polsce. Od ponad 20 lat dostarcza rzetelnych informacji, pełniąc rolę selekcjonera, twórcy i przewodnika po tym, co najważniejsze. Odpowiada na potrzeby współczesnych internautów, pomagając im odnaleźć się w informacyjnym chaosie. Dlatego dla wielu polskich internautów Onet jest pierwszym, codziennym źródłem informacji, któremu ufają. Według Reuters Digital News Report 2021 Onet jest najpopularniejszym źródłem informacji online w Polsce.

Więcej informacji o Projekcie Sekson i tegorocznej edycji Konferencji znajdziecie na www.sekson.pl

Info: Fundacja Avalon

Data publikacji: 29.09.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również