Otwarcie Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego we Wrocławiu

Już w najbliższy piątek, 4 grudnia, odbędzie się uroczystość otwarcia pierwszego w Polsce Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Chorób Rzadkich Fundacji „Potrafię Pomóc”. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:00 przy ulicy Horbaczewskiego 24 we Wrocławiu.

Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Chorób Rzadkich to wyjątkowe miejsce na mapie Polski, w którym ponad 50 lekarzy specjalistów i terapeutów będzie kompleksowo wspierało osoby z chorobami rzadkimi, ultrarzadkimi i niepełnosprawnościami, ze szczególnymi potrzebami, ich rodziny i najbliższych.

W czasie uroczystości nastąpi oficjalne nadanie imienia śp. Bartłomieja Skrzyńskiego oraz odsłonięcie pamiątkowej tablicy ku czci jego pamięci.

Bartłomiej Skrzyński konsekwentnie dążył do poprawy sytuacji osób z niepełnosprawnościami, własnym przykładem udowadniał, że można żyć pełnią życia, wspierać innych, realizować innowacyjne pomysły – pomimo choroby i niepełnosprawności. Ponadto Bartłomiej Skrzyński był przyjacielem, „dobrym duchem” naszej Fundacji i wspaniałym człowiekiem, dlatego pragniemy kontynuować jego misję i działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Ważną częścią piątkowej uroczystości będzie ogłoszenie laureatów i wręczenie certyfikatów „Wrocław bez Barier”. Informacje o idei nagrody, która w tym roku obchodzi jubileusz – przyznawana jest już po raz dziesiąty – znaleźć można tutaj:

https://potrafiepomoc.org.pl/wroclaw-bez-barier/ .

W czasie wydarzenia zaprezentujemy również wizualizację Kompleksu Potrafię Pomóc. To kolejny projekt Fundacji „Potrafię Pomóc”.

Supernowoczesny Kompleks edukacyjno-rehabilitacyjny z pierwszym w Polce Domem Samodzielności dla Osób z zespołem Pradera i Williego wybudujemy we Wrocławiu, przy ulicy Melioranckiej.

Informacje na temat misji i działań Fundacji „Potrafię Pomóc” znaleźć można także na naszej stronie:

.https://potrafiepomoc.org.pl/wp-content/uploads/2017/09/O-Fundacji-Potrafi%C4%99-Pom%C3%B3c_-informacja-dla-medi%C3%B3w.pdf

Zdajemy sobie sprawę z obecnej sytuacji epidemiologicznej i występowania zagrożenia COVID-19, dlatego przygotowaliśmy wydarzenie w pełnym rygorze sanitarnym.

Wydarzenie będzie też transmitowane online, szczegóły znaleźć będzie można w wydarzeniu na profilu Facebookowym Fundacji „Potrafię Pomóc”

https://www.facebook.com/events/1145268085876285/ . Osoby, który nie korzystają z Facebooka będą mogły później obejrzeć retransmisję wydarzenia na profilu Fundacji na YouTubie:

https://www.youtube.com/channel/UCBFDSk8SA77k0mzrJpAc9pQ .

Rejestracja pacjentów do Centrum już ruszyła, wizyty u specjalistów rozpoczną się w styczniu.

Info: Fundacja „Potrafię Pomóc”
Data publikacji: 01.12.2020 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również