Po raz pierwszy w Polsce Międzynarodowa Konferencja Choroby Alzheimera

W dniach 24–26 kwietnia w Krakowie odbędzie się po raz pierwszy w Polsce Międzynarodowa Konferencja Choroby Alzheimera, w której udział około 1200 uczestników z ponad 120 krajów. To wyjątkowe, multidyscyplinarne wydarzenie gromadzi badaczy, pracowników służby zdrowia i lekarzy, osoby cierpiące na demencję, opiekunów rodzinnych, naukowców, personel i wolontariuszy stowarzyszeń zajmujących się chorobą Alzheimera i demencją.

Program konferencji ADI (Alzheimer’s Disease International), obejmujący wysoki standard różnorodnych treści naukowych i pozanaukowych, skupi się na siedmiu obszarach działań Globalnego planu działania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dotyczącego demencji, który koncentruje się wokół polityki, świadomości, profilaktyki i diagnozy, badań, opieki i leczenia.

Konferencja zgromadzi ekspertów z całego świata w celu wymiany informacji na temat najnowszych innowacji i najlepszych praktyk w badaniach, opiece i polityce dotyczącej demencji, a także omówieniu jak możemy nadal się spotykać i kwestionować postrzeganie i piętno, które wciąż otacza demencję.

Konferencja jeszcze nigdy nie odbyła się w Polsce. Polska wygrała za drugim razem prawa do organizacji tego wydarzenia, a działania rozpoczęły się w 2018 roku.

Na potrzeby organizowanej konferencji udostępniono ankietę. Zachęcamy do jej wypełnienia.

 

Alzheimer’s Disease International jest międzynarodową federacją, wspierającą i współpracującą ze stowarzyszeniami zajmującymi się chorobą Alzheimera i demencją, a także osobami żyjącymi z demencją, opiekunami i wszystkimi odpowiednimi organizacjami, aby pomóc w podnoszeniu świadomości, przeciwstawiać się stygmatyzacji i wzywać do uznania demencji za światowy priorytet zdrowotny, jakim powinien być. ADI współpracuje również z Światową Organizacją Zdrowia.
Federacja powstała w 1984 roku z inicjatywy stowarzyszeń Alzheimera w USA, Wielkiej Brytanii, Australii i Kanadzie. Liczy ponad 100 członków, zazwyczaj po jednym w każdym kraju. W Polsce członkiem jest Polskie Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera z siedzibą w Warszawie.

Info: krakow.pl, fot. pixabay.com

Data publikacji: 26.03.2024 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również