Poznań: modelki i modele 60+, czyli wielopokoleniowy pokaz mody w Poznaniu

Poznańskie seniorki i seniorzy razem z dziećmi oraz wnukami 19 października zaprezentowały się w najmodniejszych stylizacjach sezonu podczas pokazu mody „3 pokolenia, jeden styl”. O oprawę muzyczną wydarzenia zadba najstarsza polska didżejka - DJ Wika.

Współorganizatorem pokazu mody „3 pokolenia, jeden styl” jest Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania.

– Październik w Poznaniu należy do seniorów – podkreślił zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski. Dodał, że trwają też senioralia – cykl wydarzeń przeznaczonych dla starszych mieszkańców miasta. – Gdy pojawiła się możliwość zorganizowania w tym czasie pokazu mody, z radością wsparliśmy tę inicjatywę – wskazał.

J. Solarski zaznaczył, że poznańscy seniorzy to silna i aktywna grupa mieszkańców, licząca ponad 148 tysięcy. Zależy nam na tym, by czuli się w Poznaniu komfortowo – wskazał.

Modelki i modele 60+ wystąpią na profesjonalnym wybiegu w stylizacjach przygotowanych specjalnie na tę okazję. W wydarzeniu wzięły udział osoby zrzeszone w poznańskich klubach seniora, ale też seniorzy, którzy zgłosili się indywidualnie.

O oprawę muzyczną wydarzenia zadbała DJ Wika – najstarsza polska didżejka i działaczka społeczna, zaangażowana w sprawy seniorów. Seniorom w przygotowaniach pomogli profesjonalni styliści i specjaliści od kreowania wizerunku.

Pod koniec września w stolicy Wielkopolski ruszyła 9. edycja „Senioralni. Poznań”. W ramach wydarzenia dedykowanego seniorom odbędzie się łącznie 180 wydarzeń skierowanych do starszych mieszkańców miasta, w tym koncerty, wykłady oraz warsztaty. Tegoroczna edycja „Senioralnych” potrwa do 11 listopada. (PAP)

Anna Jowsa

Data publikacji: 21.10.2019 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również