Radio Niewidzialni FM ma 10 lat!

Ta przygoda z dźwiękami rozpoczęła się od uruchomienia skromnej platformy multimedialnej w serwisie You Tube. Jej potencjał został wykorzystany do publikowania krótkich rozmów z osobami niepełnosprawnymi, które rozpoczynały i kończyły proste jingle nagrywane z udziałem jednego lektora. Dzisiaj radio Niewidzialni FM – to profesjonalna, nieustająco rozwijającą się stacja internetowa, która jakością nadawanych programów może śmiało konkurować z innymi nadawcami. To marka tworzona z pasją! Od 10 lat…

– Co nas wyróżnia na tle innych internetowych stacji radiowych? Pakiet jingli w znakomitych aranżacjach, z cenionymi wokalami w branży muzycznej, a także najlepsze głosy lektorskie w Polsce. Przez wszystkich znane i uwielbiane. To właśnie one tworzą magię „niewidzialnych! – mówi Bartosz Szpurek, redaktor naczelny radia Niewidzialni FM.

Radio Niewidzialni FM powstało w roku 2011. Na początku jego działalność opierała się na publikowaniu krótkich rozmów z osobami niepełnosprawnymi w serwisie You Tube. Później zostało przekształcone w stację internetową, która sukcesywnie rozbudowywała swoją ofertę programową oraz zyskiwała nowych słuchaczy, lektorów i partnerów.

– Wystartowaliśmy 8 kwietnia 2012 roku. Pierwszy program z bardzo prostą oprawą został wyemitowany o godz. 12.00. Przez rok graliśmy tylko muzykę z jinglami nagranymi z udziałem jednego lektora. Następnie powstała stała ramówka podzielona na trzy pasma: poranne, popołudniowe i wieczorne. Obecnie nadajemy 25 audycji tematycznych oraz rozwijamy na stronie internetowej działy z podcastami – tłumaczy Bartosz Szpurek.

Radio Niewidzialni FM nadaje muzykę objętą licencją Creative Commons / Free Art License. Serwuje pop, rock, funk, electro, folk, country, blues i jazz. Ramówkę stacji tworzą stałe, od 10 lat rozwijane formaty muzyczne, publicystyczne: Gość Radia Niewidzialni FM, Rozmowa Radia Niewidzialni FM, Raport: O tym się mówi, Przystanek Niewidzialni, oraz sportowe i motoryzacyjne.

Głosu do emitowanych na antenie spotów, jingli i magazynów informacyjnych użyczają najlepsi lektorzy w Polsce. Nagrywają dla nas m.in.: Tomasz Knapik, Agnieszka Czekańska, Krzysztof Gadacz, Justyna Gardzińska, Łukasz Nowicki, Jacek Brzostyński, Maciej Gudowski, Janusz Szydłowski, Stanisław Olejniczak, Michał Hącia, Paweł Bukrewicz, Radosław Popłonikowski, Janusz German, Andrzej Ferenc, Jarek Łukomski i Robert Michalak.

pr/

Data publikacji: 12.04.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również