Ruszyło nowe Radio SoVo

11 grudnia wystartował serwis na internetowym portalu Radio SoVo, przygotowywanym dla i przez seniorów oraz osoby z niepełnosprawnością intelektualną. To pierwsza taka inicjatywa w Polsce.

Obecnie funkcjonuje 30 oddziałów Radia SoVo, z czego 15 tworzą grupy radiowe osób z niepełnosprawnością intelektualną z całej Polski, wspierane przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI). Pierwsze audycje na portalu są dostępne w formie podcastów.

W przyszłym roku dołączą tzw. senioralne grupy radiowe, wyłonione przez uniwersytety trzeciego wieku w całej Polsce, wraz z dziennikarzami seniorami, m.in. z Kołobrzegu, Gniewu, Giżycka, Sanoka i Łodzi. Pierwsze efekty ich pracy mają być widoczne w lutym 2021 roku. Łącznie prace nad portalem prowadzić ma 140 dziennikarzy.

Planowane są audycje muzyczne w wybrane dni tygodnia na żywo, co miesiąc ma się pojawiać co najmniej 60 nowych materiałów radiowych i wideo.

Portal jest prowadzony przez Fundacje: Pro Cultura (lider projektu) razem z PSONI oraz Fundację Zaczyn (partner merytoryczny projektu). Pełni ponadto funkcję narzędzia pozwalającego zdobyć wyższe kompetencje cyfrowe. Na jego stronach użytkownicy będą mogli odnaleźć informacje o tym,  jak swobodnie poruszać się w wirtualnej przestrzeni i wykorzystywać zasoby Internetu do pracy, nauki, rozwoju swojej pasji i budowania relacji z innymi. Tematyka poruszana na portalu będzie szeroko obejmowała wszystkie sfery życia jego użytkowników.

Portal Radia SoVo: https://radiosovo.la.pl/?fbclid=IwAR19kbnn_m8Ao2tIx4PisJ4l9DsKcMKR1seFOzr5dxrZrQ4ZJcs4nAohqMw

Profil na Facebooku: https://www.facebook.com/Radio-SoVo-dost%C4%99pne-radio-internetowe-101660844982629

pr/, fot. pixabay.com

Data publikacji: 11.12.2020 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również