Rząd planuje więcej pieniędzy na zatrudnianie OzN

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przedstawiło projekt ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. 6 grudnia został on zaakceptowany przez Radę Ministrów.

Przewiduje on zwiększenie dotacji budżetowej na PFRON dodatkowe ponad 400 mln zł rocznie i podniesienie wysokości dofinansowania dla pracodawców wypłacanego ze środków PFRON. Wysokość dotacji budżetowej na dofinansowanie wynagrodzeń pracowników z niepełnosprawnościami ma wynieść 30 proc. środków, zaplanowanych na realizację tego zadania na dany rok.

Zatem wysokość dotacji w kwocie 676,5 mln zł zostanie zwiększona o ponad 400 mln zł i wyniesie 1,08 mld zł. To wzrost o prawie 60 proc.

– Rozwiązanie będzie obowiązywać od 1 stycznia 2023 r.

Podniesiona również zostanie wysokość dofinansowań dla pracodawców ze środków PFRON:
– Z 1950 zł do 2400 zł podniesione zostanie dofinansowanie w przypadku osób zaliczonych do znacznego stopnia niepełnosprawności.
– Z 1200 zł do 1350 zł podniesione zostanie dofinansowanie w przypadku osób zaliczonych do umiarkowanego stopnia niepełnosprawności.
– Z 450 zł do 500 zł podniesione zostanie dofinansowanie w przypadku osób zaliczonych do lekkiego stopnia niepełnosprawności.

Rozwiązania te mają obowiązywać od 1 stycznia 2023 r.

rhr/, fot. freepik.com

Data publikacji: 07.12.2012 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również