#Silni. Inspirujące historie osób z niepełnosprawnościami

Fundacja ING Dzieciom oraz ING Bank Śląski zapraszają wszystkich zainteresowanych na konferencję „#Silni. Inspirujące historie osób z niepełnosprawnościami”, która odbędzie się 15 listopada br. w sali audytoryjnej ING Banku Śląskiego w Katowicach przy ul. Sokolskiej 34 – w przeddzień Międzynarodowego Dnia Tolerancji.

Fundacja ING Dzieciom działa na rzecz wyrównywania szans życiowych dzieci, w tym dzieci z niepełnosprawnościami. W naszej pracy poznajemy wiele osób, które mogą być inspiracją dla innych w przełamywaniu barier. Na spotkaniu 15 listopada podzielimy się z Państwem tymi historiami. Wydarzenie organizowane jest w ramach cyklu: „Wiedzieć więcej – spotkania z Fundacją ING Dzieciom”.

Nasi Goście opowiedzą o tym, jak sport, muzyka czy działalność społeczna pomagają dzieciom osiągać sukcesy, czuć się pewniej, radzić sobie z codziennością i czerpać radość z życia. Chcemy, aby to spotkanie było też okazją do refleksji – jak społeczeństwo, szkoła, dom mogą wspierać dzieci i ich rodziny.

Marcin Ryszka – mistrz świata w pływaniu osób niewidomych – opowie o tym, że bariery istnieją tylko w naszej głowie. Małgorzata Martyniak – mama dziecka z zespołem Downa odpowie na pytanie, dlaczego założyła stowarzyszenie. Paweł Korczewski podzieli się swoimi doświadczeniami instruktora wspinaczki dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Krzysztof Zieliński opowie o tym, jak to jest być osobą z niepełnosprawnością i jednocześnie rodzicem dziecka z niepełnosprawnością oraz o swojej postawie i motywacji do działania. Przemysław Sobieszczuk spróbuje uświadomić słuchaczom, że każdy z nas ma w życiu wyzwania, z którymi musi się zmierzyć. Małgorzata Płonka przedstawi historię syna Grzegorza, zmagania z zapewnieniem mu właściwej edukacji oraz jego drogę do muzyki. Grzegorz Płonka zagra Clair de lune Claude Debussy oraz Lullaby Op. 13 No. 7 Alxandra Ilynsky.

Miejsce spotkania dostosowane jest do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową, a jego przebieg tłumaczony będzie na język migowy.

Program konferencji
• 14:00-14:10 – Powitanie – Brunon Bartkiewicz – prezes Zarządu ING Banku Śląskiego, Agata Tomaszewska – prezeska Fundacji ING Dzieciom
• 14:10-14:35 – Marcin Ryszka „Bariery są tylko w naszej głowie”
• 14:35-15:00 – Małgorzata Martyniak „By z ZESPOŁEM było raźniej, czyli dlaczego założyłam stowarzyszenie?”
• 15:00-15:25 – Paweł Korczewski „Kiedy niemożliwe staje się możliwe”
• 15:25-15:40 – Przerwa
• 15:40-16:05 – Krzysztof Zieliński „Życie jest po prostu pięknie”
• 16:05-16:25 – Przemysław Sobieszczuk „Siła w EB”
• 16:25-16:50 – Małgorzata Płonka „Droga do marzeń”
• 16:50-17:00 – Występ Grzegorza Płonki (Claude Debussy – Clair de lune, Alexander Ilyinsky – Lullaby Op.12 No.7)
• 17:00 – Podziękowanie, zamknięcie spotkania

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy, które trwają do wyczerpania miejsc. Liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji i rejestracja na stronie: https://www.ingdzieciom.pl/co-robimy/aktualnosci/aktualnosci-home/silni-konferencja

Info: Fundacja ING Banku Śląskiego
Data publikacji: 31.10.2019 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również