Solidarni z chorymi na padaczkę

We wtorek, 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Padaczki. Tego dnia, w geście solidarności z pacjentami cierpiącymi na tę chorobę kluczowe i najbardziej charakterystyczne budynki w kraju zostaną podświetlone na fioletowo. Kraków również włączy się w akcję przez podświetlenie na kolor fioletowy kładki o. Bernatka, TAURON Areny Kraków oraz wieży telewizyjnej należącej do firmy Emitel.

– 26 marca to szczególne święto dla wszystkich chorych na epilepsję – „Lawendowy Dzień”. To czas, w którym zwiększamy świadomość tej choroby i wspieramy wszystkich, którzy z nią walczą – mówią organizatorzy.

W tym roku Fundacja EPI-BOHATER planuje cykl różnorodnych wydarzeń „Lawendowe Dni 2024”, które nie tylko pokazują solidarność z chorymi, ale i edukują.

W ramach ogólnopolskiej akcji ważne budynki zostaną podświetlone na kolor fioletowy. Kolor ten utożsamiany jest z epilepsją i jest znakiem solidarności z pacjentami cierpiącymi na padaczkę. W poprzednich latach taką akcję w ramach inicjatywy Let’s shine a light on epilepsy! zorganizowało Polskie Towarzystwo Epileptologii przy współpracy z Międzynarodową Ligą Przeciwpadaczkową.

Organizatorzy kierują akcję do całego społeczeństwa, do lekarzy neurologów i psychiatrów. Jest ona gestem  solidarności z pacjentami chorującymi na tę szczególną chorobę, których w Polsce jest około 400 tysięcy osób. Chorzy ci borykają się na co dzień ze skutkami choroby przewlekłej, z ograniczeniami, jakie narzuca im konieczność przyjmowania leków, a nierzadko też z niepełnosprawnością.

Więcej informacji można znaleźć na stronie fundacji.

Info krakow.pl, fot. Paweł Krawczyk / krakow.pl

Data publikacji: 25.03. 2024 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również