W Radwanowicach i nie tylko…

W Radwanowicach i nie tylko...

Przedświąteczny czas ciekawie i pracowicie spędzają podopieczni i członkowie Fundacji im.Brata Alberta.

Przed dworem w Radwanowicach, głównym budynkiem Fundacji, stanęła szopka betlejemska zbudowana przez niepełnosprawnych. Drewniane figury uzupełniło na jakiś czas żywe dzieciątko Jezus, w postaci maleńkiej Nadii, córki jednej z wychowawczyń Schroniska dla Niepełnosprawnych. Jak pisze ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, niemowlę nie płakało ani razu…

W piątek (18 grudnia) Schronisko odwiedził podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski, wraz żoną i dwiema córeczkami. Podczas wizyty minister odebrał szopkę betlejemską, którą dla pary prezydenckiej wykonały osoby z niepełnosprawnością intelektualną w filii Fundacji – Warsztatach Terapii Zajęciowej „Bratanki” w Toruniu. Do szopki dołączone zostały życzenia napisane przez podopiecznych Schroniska.

Osobną szopkę wraz z życzeniami dla rodziny państwa Kolarskich przekazali podopieczni WTZ Radwanowice-Czernichów. Wojciechowi Kolarskiemu tematyka wykluczonych i niepełnosprawnych nie jest obca; krakowianin był harcerzem i wolontariuszem w Duszpasterstwie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół „Klika”, zaangażowanym w różne inicjatywy obywatelskie i społeczne.

Podczas wspólnej kolacji w rodzinnej atmosferze, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski wręczył ministrowi swoją książkę pt. „Personalnik subiektywny”, w której pisze m.in. o jego stryju, śp. ks. Stanisławie Kolarskim, który w latach 80.był proboszczem w rodzimej parafii autora na Woli Justowskiej w Krakowie.

W niedzielę poprzedzającą Wigilię, podopieczni Fundacji pomagali w rozdawaniu posiłków na Rynku w Krakowie podczas 19. Wigilii dla Bezdomnych i Potrzebujących.

Oprac. MarC, fot. Fundacja im. Brata Alberta

Data publikacji: 21.12.2015 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również