Wheelmageddon powraca w wielkim stylu – ekstremalne zawody dla osób z niepełnosprawnościami!

Podczas tegorocznych wakacji Fundacja Avalon zaprosiła osoby z niepełnosprawnościami na Extremalne Wakacje na Pomorzu, gdzie królowały skoki ze spadochronem, sitwake i SUP. ExtraAktywna Środa nad Zegrzem umożliwiła chętnym żeglowanie, pływanie kajakiem oraz sitwake za motorówką. Czas na wyjątkowy finał gorącego lata – Wheelmageddon 2023!

Fundacja Avalon w ramach projektu Avalon Extreme wraca po 5 latach do organizacji spektakularnej imprezy sportowej dla osób z niepełnosprawnościami. Wheelmageddon 2023 odbędzie się już w sobotę, 16 września na poligonie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie! Co czeka na uczestników?

Wheelmageddon to kolejna impreza projektu Avalon Extreme, która przełamuje stereotypy związane z niepełnosprawnością. Przejazd po błotnej nawierzchni, slalom wśród płonących pochodni, czołganie się pod linami to tylko kilka z licznych zadań, z którymi zmierzą się śmiałkowie w tegorocznym wyścigu z przeszkodami. Edycja ta daje możliwość wystartowania w trzech kategoriach z podziałem na niepełnosprawności: osoby chodzące (też o kulach), z tetraplegią i paraplegią, na różnych etapach trudności, dzięki czemu impreza jest dostępna dla wszystkich OzN.

Sportowe emocje dla wszystkich
Dla każdej kategorii zawodników, tor przeszkód składa się z 3 etapów pod względem trudności. Zawodnik przechodząc tor składający się z 10 zadań, przechodzi do kolejnego, trudniejszego etapu. Odważni uczestnicy rozpoczną od etapu FIGHTER (podstawowy), później sprawdzą swoje siły w etapie WARRIOR (średniozaawansowany). Najwytrwalsi zmierzą się z zaawansowanym poziomem HERO. W rywalizacji będzie liczyć się nie tylko sprawność i dobra kondycja, lecz także determinacja, wola walki oraz odpowiednia taktyka. Trzy najlepsze osoby w każdej kategorii, które pokonają daną trasę w najkrótszym czasie, staną na podium. Czas końcowy stanowi sumę czasów uzyskanych na każdym etapie. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne i rzeczowe!

Choć wydawać się może, że wydarzenie przeznaczone jest tylko dla osób, które są związane na co dzień ze sportem, to projekt Avalon Extreme zapewnia, że każdy może wziąć udział i przeżyć niezapomniane, sportowe emocje!

– Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w Wheelmageddonie! Jesteśmy podekscytowani powrotem do organizacji tak ekstremalnej imprezy. Poprzednie edycje zapamiętaliśmy wraz z wieloma, sportowymi, emocjonującymi przeżyciami, więc chcemy powtórzyć to jeszcze raz! Czekamy na Wasze zgłoszenia, a wszystkich miłośników emocji i sportu zachęcamy do przyjścia 16 września i aktywnego kibicowania zawodnikom. Czeka nas wszystkich wielka dawka niezapomnianych wrażeń! – zapewnia Aleksandra Kogut, kierowniczka projektu Avalon Extreme.
Wszystkie informacje odnośnie zawodów, regulamin oraz formularz zapisów dostępne są na stronie internetowej: https://avalonextreme.pl/wheelmageddon/

Info i fot.: Fundacja Avalon

Data publikacji: 30.08.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również