Wieczór marzeń we wrocławskim ZOO

Wieczór marzeń we wrocławskim ZOO

W tym roku w ZOO we Wrocławiu 11 czerwca (piątek) od godziny 18:00 do 22:00 odbędzie się czwarta edycja „Dreamnight at the ZOO" czyli Wieczór marzeń w ZOO, charytatywnej imprezy plenerowej.

Ta coroczna impreza odbywa się w wielu ogrodach zoologicznych na świecie już od 15 lat. Została zapoczątkowana w 1995 roku w ZOO w Rotterdamie, przez jednego z opiekunów, ojca chorego dziecka. Do akcji przyłączyło się już 215 ogrodów zoologicznych z całego świata.

chłopiec z wężem boa
Chłopiec z wężem boa

karmienie żyrafy
Karmienie żyrafy

konkursy plastyczne WTA
Konkursy plastyczne

u piesków z dogolandii
U piesków w dogolandii

 

W tym czasie ogród zoologiczny otwiera swoje podwoje tylko i wyłącznie dla osób niepełnosprawnych i przewlekle chorych (np. z chorobami genetycznymi lub nowotworami, dzieci z hospicjów). Szczególnie zapraszamy dzieci wraz z towarzyszącymi im najbliższymi rodzinami lub opiekunami. Uczestnicy mają wstęp wolny. W Wieczór marzeń spełniamy marzenia naszych Drogich Gości. Pracownicy ZOO oraz współorganizatorzy – których grono stale się powiększa – planują wiele atrakcji specjalnie dla nich. Można będzie dotknąć zwierzęta egzotyczne, zrobić sobie zdjęcie z pytonem na szyi czy nakarmić żyrafę. Obejrzeć kolekcję skór i czaszek egzotycznych zwierząt, czy narzędzi używanych do łapania krokodyli i węży. Wziąć udział w wielu ciekawych konkursach z nagrodami, uczestniczyć w warsztatach, obejrzeć przedstawienie teatru lalek czy przejechać się meleksem. A przede wszystkim obejrzeć kolekcję wielu ciekawych gatunków zwierząt i interesujące nowoczesne pawilony (np. motylarnia, Sahara i Madagaskar, czy basen uchatek). Ponadto dla dzieci szykujemy darmowy poczęstunek.
Uczestnicy w miarę możliwości proszeni sa o zgłaszanie uczestnictwa w imprezie (tel:71 348 30 24 wewn.109) lub adres e-mail: m.bielec@zoo.wroc.pl) wyłącznie w celach organizacyjnych.
Więcej o akcji: www.dreamnightatthezoo.nl
Przedsięwzięcie to „Nasze Sprawy” objęły patronatem medialnym.

Monika Bielec
fot. Archiwum ZOO we Wrocławiu

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również