Wyprawa charytatywna na Kilimandżaro „Parlament na szczyt dla dzieci”

Wyprawa charytatywna na Kilimandżaro „Parlament na szczyt dla dzieci"

Parlamentarzyści wejdą na szczyt Kilimandżaro, by pomóc dzieciom z chorobą nowotworową i w śpiączce.

Wniosą na szczyt baner z podziękowaniem dla osób, które wpłacą w czasie wyprawy pieniądze na leczenie podopiecznych trzech fundacji – poinformowano w środę w Sejmie.
Wyprawa ma cel charytatywny i planowana jest na koniec stycznia 2015 r. Wszyscy uczestnicy sami zapłacą za swój udział.

Działa już konto, na które można wpłacać pieniądze na leczenie i rehabilitację podopiecznych fundacji „Akogo?”, „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” i Polsatu. W środę w Sejmie przedstawicielki fundacji podpisały umowę o podziale pieniędzy ze wspólnego konta. Ustalono, że Fundacja Polsat otrzyma 50 proc. zebranej kwoty, natomiast pozostałe po 25 proc.

Pieniądze będą zbierane na kilka sposobów. Oprócz konta, na czas wyprawy zostanie uruchomiony specjalny numer, pod który będzie można wysyłać smsy, z których dochód zostanie przekazany na akcję. Przez internet będzie prowadzona sprzedaż „cegiełek”.

Fundacja Polsat”zbiera fundusze na stworzenie sześciu nowych stanowisk intensywnej terapii w Klinice Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Centrum Zdrowia Dziecka. – Te nowe sześć stanowisk to jest mniej więcej 300 uratowanych dzieci rocznie – podkreśliła Krystyna Aldridge-Holc z Fundacji Polsat.

Ewa Błaszczyk z fundacji „Akogo?” powiedziała, że pieniądze zostaną przeznaczone na bieżącą działalność Kliniki „Budzik” i na udoskonalanie metod leczenia dzieci. – Zależy nam na tym, żeby ze świata ściągać wszystko, co dzieje się w najnowszej farmakologii wokół problemu śpiączki; to, co się dzieje nowego w rehabilitacji, czy też eksperymentalne metody leczenia i diagnozowania – będziemy je u nas wprowadzać w życie przy pomocy naszej zacnej rady naukowej – dodała.

Agnieszka Aleksandrowicz z fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” powiedziała, że pieniądze potrzebne są na leki i rehabilitację oraz leczenie zagraniczne pacjentów Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu (obecnie jest w trakcie budowy nowej siedziby Kliniki – „Przylądek Nadziei”).

Senator Alicja Chybicka (PO) – pomysłodawczyni i organizatorka akcji podkreśliła, że zostaną wykorzystane wszystkie sposoby na zebranie pieniędzy dla potrzebujących dzieci. – Po zejściu na dół spróbujemy spieniężyć co się da z tych rzeczy, które wniesiemy na szczyt – urządzimy aukcję charytatywną – zapowiedziała. Na zakończenie akcji zaplanowano też koncert charytatywny.

W wyprawie weźmie udział 15 parlamentarzystów PO, w tym posłanki: m.in. Małgorzata Niemczyk, Ligia Krajewska i Bożena Kamińska oraz senatorowie – m.in. Anna Aksamit, Witold Sitarz i Ireneusz Niewiarowski. Poprowadzi ją himalaista, zdobywca „Korony Ziemi” Tomasz Kobielski.
Jak mówił podczas środowej konferencji prasowej w Sejmie, wyprawa jest bardzo dokładnie przygotowana, w jej skład wejdzie doświadczony lekarz. – Byłem 26 razy na tym szczycie, wprowadziłem na niego ok. pół tysiąca ludzi i nikomu nigdy nic się nie stało, tak że wierzę, że i tu nie ma takiej możliwości. Mam nadzieję, że każdy metr trudu pokonanego w kierunku szczytu przerodzi się w jak najwięcej pieniędzy dla dzieci z trzech fundacji, na które zbieramy”- dodał.

Wspólny numer konta trzech fundacji to: PLUS BANK S.A. o/Warszawa 21 1680 1248 0000 3333 4444 5555 – z dopiskiem: „Parlament na szczyt”. (PAP)

azb/ bos/ gma/

Data publikacji: 25.09.2014 r.

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również