Zaproszenie na konferencję

Rysunek Angeli Greniuk pt. Wsparcie asystenta

Wydział Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji, Instytut Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają do udziału w konferencji pt. „Cień, który pozwala wyjść z cienia –asystencja osobista dla osób z niepełnosprawnościami w Polsce i Norwegii”, która odbędzie się w dniu 18 listopada 2022 r. w godz. 9.30-14.30 w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Dobra 55/66, Warszawa (sala nr 316).

Konferencja poświęcona jest problematyce asystencji osobistej w kontekście realizacji praw osób z niepełnosprawnością, w tym prowadzenia niezależnego życia oraz rozwiązań systemowych. W trakcie konferencji zaprezentujemy wyniki projektu badawczego pt. „Polityki prowadzenia niezależnego życia w Polsce i Norwegii na przykładzie polityki aktywizacji zawodowej i zatrudnienia studentów i absolwentów szkół wyższych” prowadzonego w latach 2019-2022 w ramach grantu norweskiego we współpracy z Inland Norway University of Applied Sciences, Uloba Independent Living Norge SA oraz Medvind Assistanse. Wśród zaproszonych prelegentów są przedstawiciele partnerów projektu z Norwegii oraz polscy eksperci zajmujący się rozwojem i wdrożeniem usług asystencji osobistej w Polsce.

W trakcie konferencji podejmiemy tematykę miejsca usług asystenckich w wachlarzu usług oferowanych osobom z niepełnosprawnościami przez samorządy, wyzwań związanych z rozwojem i wdrożeniem usług asystencji na przykładzie Norwegii oraz roli i doświadczeń asystenta osobistego.

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa przez rejestrację na stronie https://forms.gle/Ej8DQDjByideZfRc6 do dnia 16.11.2022 r.

Zapewniamy tłumaczenie symultaniczne angielsko-polskie.

Budynek jest dostępny dla osób z niepełnosprawnościami.

W wypadku pytań prosimy o kontakt z organizatorem. Zapraszamy!

Program konferencji

Data publikacji: 28.10.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również